Foto: Groupama - FDJ

Dwukrotny mistrz Francji będzie dużym wsparciem dla liderów zespołu.

Całą swoją dotychczasową karierę Vichot spędził w FDJ (aktualnie Groupama-FDJ). Po dziewięciu sezonach w jednych barwach Francuz zdecydował się jednak na przejście do Vital Concept, by pomóc ekipie w uzyskaniu zaproszenia na Tour de France. Dwukrotny mistrz kraju w obecnym sezonie prezentował niezłą formę – wygrał Tour de l’Ain i był dziesiąty w Tour de Suisse.

Po dziewięciu latach w jednym zespole poczułem, że potrzebuję zmian. Chcę pomóc zespołowi w uzyskaniu zaproszenia na Tour de France. Zaraz po tegorocznej “Wielkiej Pętli” powiedziałem Madiotowi [menedżer Groupama-FDJ] o swojej decyzji i zrozumiał moją sytuację. Moja zmiana barw nie zmieni jednak tego, że będę wciąż trenował razem z Thibaut Pinotem, wciąż będziemy się spotykać przy grze w piłkę nożną czy kolacjach

– mówił w Le Telegramme, Vichot.

Drużyna Jerome’a Pineau liczyła na wyjazd na Tour de France już w tym roku, ale ostatecznie organizatorzy nie zdecydowali się na zaproszenie. W związku z tym drużyna drugiej dywizji poczyniła spore wzmocnienia i potwierdziła m.in. transfery Pierre’a Rollanda (EF Education First – Drapac p/b Cannondale), Jimmy’ego Turgisa (Cofidis) i Cyrila Gautiera (AG2R La Mondiale).