fot. Movistar Team

Wicelider hiszpańskiej Vuelty Alejandro Valerde (Movistar) potwierdził podczas piętnastego etapu w Asturii, że wraz z Primozem Roglicem (Jumbo-Visma) stanowią najsilniejszy duet w wyścigu. Pomimo że jego atak 7 kilometrów przed metą nie przyniósł efektu w postaci odrobienia strat do Słoweńca, to kolarz z Murcji ostrzega, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. 

Akcja Valverde nie pozwoliła odrobić mu strat do lidera Vuelty, ale za to przyniosła mu zdystansowanie się o 41 sekund od Tadeja Pogacara (UAE Team Emirates) i Miguela Angela Lopeza (Astana).

– Wszyscy mieliśmy dość, ponieważ zgotowaliśmy sobie batalię od samego początku, wprowadzając do ucieczki [Marca] Solera, który potem na mnie poczekał  i mi pomógł. Chciałbym bardzo podziękować za pracę jemu i całej drużynie

– powiedział aktualny mistrz świata.

Kolarz Movistaru wciąż plasuje się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej, a jego strata do Primoza Roglica wynosi dwie minuty i dwadzieścia pięć sekund. Nad Pogacarem ma minutę i siedemnaście sekund przewagi, zaś nad “Supermanem” minutę i trzydzieści cztery sekundy.

– Nie wiem, czy jestem w stanie walczyć o zwycięstwo w tym wyścigu, ale bez względu na to, czy będę pierwszy czy drugi, będę walczył każdego dnia. Dziadek jeszcze nie powiedział ostatniego słowa

– ostrzegł “El Bala”.