Fot. Corendon-Circus Cycling Team

Lasse Norman Hansen z ekipy Corendon Circus wygrał trzeci etap Tour of Denmark. Nowym liderem wyścigu został Niklas Larsen.

Dzisiejszy etap prowadził z Holstebro do Vejle. Trasa liczyła sobie 198 kilometrów i szczególnie w drugiej części najeżona była krótkimi, acz momentami dość stromymi pagórkami. Wyścig kończył się trzema rundami wokół Vejle, z których każda kończyła się kilometrowym wzniesieniem.

Krótko po starcie w bój ruszyła ucieczka, w której początkowo znajdował się Adrian Kurek. Niestety Polak podobnie jak podczas Tour de Pologne miał problemy sprzętowe, przez co szybko wrócił do peletonu. Jednak niewiele stracił, ponieważ główna grupa doścignęła ucieczkę na 40 kilometrów przed metą.

Na 7 kilometrów przed metą, od czołówki odłączyło się trzech zawodników- Larse Norman Hansen, Niklas Larsen i Rasmus Quaade, do których szybko dojechał Jonas Vingegaard. Ostatecznie na finiszu najszybszy okazał się ten pierwszy. Natomiast jeszcze szczęśliwszy na mecie mógł być Larsen, który przejął od Madsa Wurtza Schmidta prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Wreszcie został nagrodzony za równą jazdę przez całą dotychczasową część wyścigu.

Wysoko w “generalce” plasuje się Vingegaard. Dzięki świetnemu występowi przesunął się o cztery pozycje w klasyfikacji generalnej i jest już o krok od podium. Duńczyk podobnie jak podczas ostatniego Tour de Pologne prezentuje świetną formę, co dobrze wróży przed Deutschland Tour- jego kolejnym startem.

Polacy dziś słabo. Najlepszy z nich Marcin Budziński (Team Hurom) zajął dziś 72 pozycję tracąc do zwycięzcy ponad siedem minut. Budziński jest też najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w “generalce”, zajmuje 71 miejsce.

Wyniki 3. etapu:

1 Lasse Norman Hansen (Den) Corendon – Circus 4:46:45
2 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo – Visma 0:00:00
3 Niklas Larsen (Den) Team ColoQuick 0:00:00
4 Rasmus Christian Quaade (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:00
5 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:07
6 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:13
7 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:00:15
8 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo – Visma 0:00:15
9 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:00:15
10 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:15
11 António Carvalho (Por) W52 – FC Porto 0:00:15
12 Huub Duijn (Ned) Roompot – Charles 0:00:15
13 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:19
14 Mikkel Bjerg (Den) Hagens Berman Axeon 0:00:24
15 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:00:24
16 Edgar Pinto (Por) W52 – FC Porto 0:00:24
17 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:24
18 Bjørn Tore Hoem (Nor) Joker Fuel of Norway 0:00:24
19 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:00:29
20 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:30
21 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:30
22 Christoffer Lisson (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:00:30
23 Øivind Lukkedal (Nor) Joker Fuel of Norway 0:00:33
24 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:00:36
25 Mads Baadgaard Rahbek (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:00:36
26 Mathias Bregnhøj (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:00:37
27 Ian Garrison (USA) Hagens Berman Axeon 0:00:39
28 Kévin Réza (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:40
29 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:00:40
30 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF 0:00:40
31 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:00:40
32 Ole Forfang (Nor) Joker Fuel of Norway 0:00:40
33 Arjen Livyns (Bel) Roompot – Charles 0:00:43
34 Jesper Schultz (Den) Team Waoo 0:00:43
35 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:00:45
36 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:00:45
37 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:45
38 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:49
39 Florian Stork (GER) Team Sunweb 0:00:55
40 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb 0:01:04
41 Philipp Walsleben (GER) Corendon – Circus 0:01:07
42 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 0:01:22
43 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Charles 0:01:22
44 Mads Würtz Schmidt (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:01:31
45 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:01:31
46 Rasmus Guldhammer (Den) Team Waoo 0:01:31
47 André Carvalho (Por) Hagens Berman Axeon 0:01:40
48 Matthias Brändle (AUT) Israel Cycling Academy 0:02:33
49 Bert De Backer (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:02:33
50 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:02:33
51 Jeppe Aaskov Pallesen (Den) Team ColoQuick 0:02:45
52 Alexander Kamp (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:02:53
53 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:02:53
54 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Charles 0:02:58
55 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:02:58
56 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:03:24
57 Rasmus Byriel Iversen (Den) Lotto Soudal 0:03:58
58 Marten Kooistra (Ned) Team Sunweb 0:03:58
59 Silas Zacharias Clemmensen (Den) Team Waoo 0:03:58
60 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:03:58
61 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:03:58
62 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:03:58
63 Tim Merlier (Bel) Corendon – Circus 0:04:22
64 David Van Der Poel (Ned) Corendon – Circus 0:04:22
65 Martin Alexander Salmon (GER) Team Sunweb 0:04:23
66 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo – Visma 0:04:31
67 Andreas Vangstad (Nor) Joker Fuel of Norway 0:04:55
68 Louis Bendixen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:05:58
69 Fridtjof Rasin Røinås (Nor) Joker Fuel of Norway 0:06:06
70 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team Waoo 0:07:08
71 Martin Mortensen (Den) Team Waoo 0:07:08
72 Marcin Budzinski (Pol) Hurom BDC Development 0:07:08
73 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:07:08
74 Jonathan Brown (USA) Hagens Berman Axeon 0:07:08
75 Kristoffer Skjerping (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:07:54
76 Torstein Træen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:07:54
77 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk 0:08:14
78 Emil Toudal (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:08:14
79 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:08:14
80 Torkil Veyhe (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:08:39
81 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:08:39
82 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 0:08:39
83 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF 0:08:39
84 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:08:39
85 Mads Østergaard Kristensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:08:39
86 Gerben Thijssen (Bel) Lotto Soudal 0:08:58
87 Jonas Aaen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:09:18
88 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 0:09:27
89 Jakub Kaczmarek (Pol) Hurom BDC Development 0:09:39
90 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:10:40
91 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:10:40
92 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk 0:10:40
93 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:10:40
94 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:10:59
95 Norbert Banaszek (Pol) Hurom BDC Development 0:10:59
96 Jakob Egholm (Den) Hagens Berman Axeon 0:11:14
97 Nicolai Philip Brøchner Nielsen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:11:14
98 Jonas Rickaert (Bel) Corendon – Circus 0:11:30
99 Tobiasz Pawlak (Pol) Hurom BDC Development 0:11:30
100 Justin Timmermans (Ned) Roompot – Charles 0:11:30
101 Marcel Meisen (GER) Corendon – Circus 0:11:30
102 Sasha Weemaes (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:11:30
103 Martin Toft Madsen (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:11:50
104 Andreas Hyldgaard Jeppesen (Den) Team Waoo 0:11:55
105 Frederik Irgens Jensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:11:58
106 Herman Dahl (Nor) Joker Fuel of Norway 0:12:10
107 Matias Gunnar Malmberg (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:12:10
108 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:12:13
109 Adrian Kurek (Pol) Hurom BDC Development 0:12:20
110 Maikel Zijlaard (Ned) Hagens Berman Axeon 0:12:24
111 Frederik Rodenberg Madsen (Den) Team ColoQuick 0:12:26
112 Aksel Bech Skot-Hansen (Den) Team ColoQuick 0:12:49
113 Steffen Munk Christiansen (Den) Team ColoQuick 0:12:49
114 Frederik Muff (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:12:49
115 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:12:49
116 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:13:00
117 Julius Johansen (Den) Team ColoQuick 0:13:00
DNF Kamil Zielinski (Pol) Hurom BDC Development

Klasyfikacja generalna:

1 Niklas Larsen (Den) Team ColoQuick 9:01:15
2 Lasse Norman Hansen (Den) Corendon – Circus 0:00:06
3 Rasmus Christian Quaade (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:07
4 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo – Visma 0:00:09
5 Mikkel Bjerg (Den) Hagens Berman Axeon 0:00:32
6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:00:33
7 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:00:36
8 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:53
9 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:00:55
10 Christoffer Lisson (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:01:08
11 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:01:12
12 António Carvalho (Por) W52 – FC Porto 0:01:14
13 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:01:17
14 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:01:17
15 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:01:19
16 Edgar Pinto (Por) W52 – FC Porto 0:01:21
17 Mathias Bregnhøj (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:01:21
18 Ian Garrison (USA) Hagens Berman Axeon 0:01:21
19 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:01:21
20 Ole Forfang (Nor) Joker Fuel of Norway 0:01:22
21 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:01:25
22 Mads Würtz Schmidt (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:01:35
23 Bjørn Tore Hoem (Nor) Joker Fuel of Norway 0:01:36
24 Florian Stork (GER) Team Sunweb 0:01:37
25 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:37
26 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:49
27 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb 0:01:50
28 Huub Duijn (Ned) Roompot – Charles 0:01:51
29 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo – Visma 0:01:51
30 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:02:06
31 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:02:10
32 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:02:14
33 Mads Baadgaard Rahbek (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:02:15
34 Philipp Walsleben (GER) Corendon – Circus 0:02:21
35 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:27
36 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo – Visma 0:02:27
37 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:02:41
38 Kévin Réza (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:02:43
39 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:02:45
40 Matthias Brändle (AUT) Israel Cycling Academy 0:02:53
41 Øivind Lukkedal (Nor) Joker Fuel of Norway 0:02:59
42 Jesper Schultz (Den) Team Waoo 0:03:03
43 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF 0:03:05
44 Arjen Livyns (Bel) Roompot – Charles 0:03:07
45 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 0:03:10
46 André Carvalho (Por) Hagens Berman Axeon 0:03:20
47 Alexander Kamp (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:03:25
48 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:03:25
49 Rasmus Guldhammer (Den) Team Waoo 0:03:44
50 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Charles 0:03:48
51 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Charles 0:03:54
52 Jeppe Aaskov Pallesen (Den) Team ColoQuick 0:04:06
53 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:04:40
54 Silas Zacharias Clemmensen (Den) Team Waoo 0:04:55
55 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:05:02
56 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:05:03
57 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:05:27
58 Marten Kooistra (Ned) Team Sunweb 0:05:31
59 David Van Der Poel (Ned) Corendon – Circus 0:05:32
60 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:05:43
61 Tim Merlier (Bel) Corendon – Circus 0:05:43
62 Martin Alexander Salmon (GER) Team Sunweb 0:05:53
63 Bert De Backer (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:05:58
64 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:05:59
65 Rasmus Byriel Iversen (Den) Lotto Soudal 0:05:59
66 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo – Visma 0:06:38
67 Louis Bendixen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:07:19
68 Martin Mortensen (Den) Team Waoo 0:08:28
69 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team Waoo 0:08:35
70 Andreas Vangstad (Nor) Joker Fuel of Norway 0:09:08
71 Marcin Budzinski (Pol) Hurom BDC Development 0:09:10
72 Torstein Træen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:09:14
73 Kristoffer Skjerping (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:09:35
74 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk 0:09:53
75 Gerben Thijssen (Bel) Lotto Soudal 0:10:29
76 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:10:38
77 Jakub Kaczmarek (Pol) Hurom BDC Development 0:10:51
78 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF 0:10:54
79 Fridtjof Rasin Røinås (Nor) Joker Fuel of Norway 0:10:58
80 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:11:50
81 Mads Østergaard Kristensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:11:51
82 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk 0:12:02
83 Martin Toft Madsen (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:12:04
84 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 0:12:10
85 Emil Toudal (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:12:17
86 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 0:12:23
87 Jonas Aaen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:13:30
88 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:13:53
89 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:13:57
90 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:14:00
91 Herman Dahl (Nor) Joker Fuel of Norway 0:14:03
92 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:14:05
93 Marcel Meisen (GER) Corendon – Circus 0:14:08
94 Jonathan Brown (USA) Hagens Berman Axeon 0:14:11
95 Maikel Zijlaard (Ned) Hagens Berman Axeon 0:14:21
96 Justin Timmermans (Ned) Roompot – Charles 0:14:24
97 Torkil Veyhe (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:14:46
98 Adrian Kurek (Pol) Hurom BDC Development 0:14:59
99 Frederik Muff (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:15:11
100 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:15:12
101 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:15:26
102 Frederik Irgens Jensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:16:06
103 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:16:15
104 Julius Johansen (Den) Team ColoQuick 0:16:27
105 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:16:31
106 Norbert Banaszek (Pol) Hurom BDC Development 0:16:43
107 Frederik Rodenberg Madsen (Den) Team ColoQuick 0:16:47
108 Andreas Hyldgaard Jeppesen (Den) Team Waoo 0:17:08
109 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:17:14
110 Tobiasz Pawlak (Pol) Hurom BDC Development 0:17:25
111 Steffen Munk Christiansen (Den) Team ColoQuick 0:17:51
112 Jonas Rickaert (Bel) Corendon – Circus 0:17:52
113 Jakob Egholm (Den) Hagens Berman Axeon 0:17:52
114 Nicolai Philip Brøchner Nielsen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:18:41
115 Aksel Bech Skot-Hansen (Den) Team ColoQuick 0:19:15
116 Sasha Weemaes (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:25:33
117 Matias Gunnar Malmberg (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:26:23