fot. UCI

Dwukrotny mistrz olimpijski w kolarstwie torowym – Lasse Norman Hansen przez kolejne dwa sezony będzie się ścigać w barwach ekipy Uno-X Pro Cycling Team. 

Podczas zakończonych niedawno Igrzysk Olimpijskich w Tokio – Lasse Norman Hansen wywalczył dwa medale. Na kolarskim welodromie Izu Duńczyk w parze z Michaelem Mørkøvem wygrał madison, a także był drugi w drużynowym wyścigu na dochodzenie (4 km). Ponadto Lasse Norman Hansen dziewięć lat temu w Londynie zdobył złoty medal olimpijski w omnium.

29-letni zawodnik urodzony w Odense od wielu lat łączy swoje starty na torze z występami w szosowych wyścigach. Mimo tylko czterech zwycięstw w swojej karierze na etapach, takich wyścigów jak: Tour of Denmark, Tour of Alberta oraz Herald Sun Tour, Duńczyk jest bardzo ciekawym wzmocnieniem rosnącego w siłę zespołu Uno-X Pro Cycling Team. W barwach nowej drużyny Lasse Norman Hansen będzie bardzo pomocny w stworzeniu sprinterskiego pociągu oraz powinien mieć okazję do jazdy na własne konto podczas etapów jazdy indywidualnej na czas. Kontrakt duńskiego kolarza będzie obowiązywać przez kolejne dwa lata.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments