fot. Sporza

Do sezonu 2018, ekipa Corendon – Circus była raczej prostym, anonimowym zespołem z Niderlandów. Teraz, po serii zwycięstw Mathieu van der Poela, zespół trzeciej dywizji urósł w oczach kibiców. Co ciekawe, w sezonie 2019 powinno być jeszcze lepiej.

Zarząd zespołu Corendon – Circus planuje bowiem kilka bardzo ciekawych wzmocnień, które mają pomóc wspomnianemu van der Poelowi w dalszym rozwoju oraz wygrywaniu coraz ważniejszych imprez.

Zawodnikiem numer jeden, który ma wnieść do zespołu bardzo dużo doświadczenia, jest Stijn Devolder. Bardzo doświadczony Belg będzie przez co najmniej jeden sezon głównym nauczycielem holenderskiego lidera. Co ciekawe, w ostatnich latach zwycięzca Ronde van Vlaanderen pełnił taką samą rolę u rywala van der Poela, Wouta van Aerta.

Drugim zawodnikiem, który ma już nieco bardziej stawiać na samego siebie będzie Lasse Norman Hansen. Zawodnik, który ostatnią część swojej kariery spędził w ekipie Aqua Blue Sport jest wciąż wolnym kolarzem, który może mieć spore problemy ze znalezieniem zespołu mimo niezłych umiejętności. W tej sytuacji angaż w Corendon – Circus może okazać się zbawienny.

Trzecim, równie dobrym kolarzem, który wzmocni ekipę “MvdP” ma być Roy Jans. Szybki i silny kolarz, który w niedalekiej przeszłości zgłaszał chęć jazdy w ekipie CCC Sprandi Polkowice, może z pewnością być zarówno ostatnim rozprowadzającym van der Poela, jak i jego zastępcą. Jans może też sprawdzić się jako kapitan, w przypadku absencji Stijna Devoldera.