Foto: Corendon-Circus Cycling Team

Tim Merlier (Corendon – Circus) wygrał po finiszu z peletonu ostatni etap wyścigu w Danii. Klasyfikację generalną wygrał Niklas Larsen (ColoQuick).

Ostatni etap 29. edycji PostNord Danmark Rundt – Tour of Denmark prowadził z Roskilde do Frederiksberg i liczył ponad 165 kilometrów. Oprócz krótkich podjazdów kolarze mieli dzisiaj raczej łatwą przeprawę.

W ucieczkę dnia zabrali się: Martin Salmon (Sunweb), Umberto Orsini (Bardiani – CSF), Umberto Poli (Team Novo Nordisk), Krists Neilands (Israel Cycling Academy), Martin Mortensen (Team Waoo), Mads Rahbek (BHS – Almeborg-Bornholm) oraz Mads Wurtz Schmidt (reprezentacja Danii).

95 kilometrów przed metą przewaga prowadzącej siódemki wynosiła prawie pięć minut, ale peleton zdawał się kontrolować sytuację. Na okrążeniach w Frederiksberg duża grupa bardzo szybko niwelowała straty. Jako pierwszy z ucieczki odpadł Poli.

15 kilometrów przed metą na czele jechali już tylko Salmon i Mortensen. Jednak ta dwójka została wchłonięta pięć kilometrów dalej. O zwycięstwie zadecydował więc finisz z peletonu.

Najszybszy okazał się Tim Merlier (Corendon – Circus), który na ostatnich metrach pokonał Bryana Coquarda (Vital Concept – B&B Hotels). Trzeci był Jasper de Buyst (Lotto Soudal).

W generalce zwyciężył Niklas Larsen (ColoQuick), dla którego to zdecydowanie największy sukces w krótkiej jeszcze karierze.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Tim Merlier (Bel) Corendon – Circus 3:41:37
2 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:00
3 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:00:00
4 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
5 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo – Visma 0:00:00
6 Louis Bendixen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:00
7 Christoffer Lisson (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:00:00
8 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb 0:00:00
9 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:00:00
10 Herman Dahl (Nor) Joker Fuel of Norway 0:00:00
11 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:00:00
12 Nicolai Philip Brøchner Nielsen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:00
13 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Charles 0:00:00
14 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:00:00
15 Edgar Pinto (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
16 Lasse Norman Hansen (Den) Corendon – Circus 0:00:00
17 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team Waoo 0:00:00
18 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:00:00
19 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:00:00
20 Niklas Larsen (Den) Team ColoQuick 0:00:00
21 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:00
22 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:00:00
23 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:00:05
24 Rasmus Christian Quaade (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:05
25 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo – Visma 0:00:05
26 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:05
27 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:05
28 Arjen Livyns (Bel) Roompot – Charles 0:00:05
29 Jakub Kaczmarek (Pol) Hurom BDC Development 0:00:05
30 Marten Kooistra (Ned) Team Sunweb 0:00:05
31 Ian Garrison (USA) Hagens Berman Axeon 0:00:05
32 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:05
33 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk 0:00:05
34 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:00:05
35 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Charles 0:00:05
36 Huub Duijn (Ned) Roompot – Charles 0:00:05
37 Ole Forfang (Nor) Joker Fuel of Norway 0:00:05
38 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:05
39 Florian Stork (GER) Team Sunweb 0:00:05
40 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:05
41 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:05
42 Gerben Thijssen (Bel) Lotto Soudal 0:00:05
43 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:00:05
44 Mathias Bregnhøj (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:00:05
45 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:00:05
46 Øivind Lukkedal (Nor) Joker Fuel of Norway 0:00:05
47 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 0:00:05
48 Justin Timmermans (Ned) Roompot – Charles 0:00:05
49 Mikkel Bjerg (Den) Hagens Berman Axeon 0:00:05
50 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:05
51 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:00:05
52 Norbert Banaszek (Pol) Hurom BDC Development 0:00:05
53 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:00:05
54 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk 0:00:05
55 André Carvalho (Por) Hagens Berman Axeon 0:00:05
56 Bjørn Tore Hoem (Nor) Joker Fuel of Norway 0:00:17
57 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:17
58 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:00:17
59 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:17
60 Jesper Schultz (Den) Team Waoo 0:00:17
61 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 0:00:17
62 Rasmus Guldhammer (Den) Team Waoo 0:00:21
63 Silas Zacharias Clemmensen (Den) Team Waoo 0:00:21
64 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:21
65 Julius Johansen (Den) Team ColoQuick 0:00:21
66 Jonas Rickaert (Bel) Corendon – Circus 0:00:21
67 Sasha Weemaes (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:26
68 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:00:32
69 Marcin Budziński (Pol) Hurom BDC Development 0:00:32
70 Frederik Irgens Jensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:32
71 Emil Toudal (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:00:32
72 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:00:32
73 Mads Baadgaard Rahbek (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:00:42
74 Jonas Aaen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:42
75 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:42
76 David Van Der Poel (Ned) Corendon – Circus 0:00:44
77 Maikel Zijlaard (Ned) Hagens Berman Axeon 0:00:47
78 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:47
79 Jonathan Brown (USA) Hagens Berman Axeon 0:00:47
80 Frederik Muff (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:57
81 Torkil Veyhe (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:57
82 Jakob Egholm (Den) Hagens Berman Axeon 0:00:57
83 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:00:57
84 Mads Østergaard Kristensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:57
85 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:00:57
86 Alexander Kamp (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:57
87 Bert De Backer (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:57
88 Kévin Réza (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:57
89 Martin Alexander Salmon (GER) Team Sunweb 0:01:02
90 Martin Mortensen (Den) Team Waoo 0:01:03
91 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF 0:01:05
92 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 0:01:05
93 Mads Würtz Schmidt (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:01:23
94 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:29
95 Marcel Meisen (GER) Corendon – Circus 0:01:39
96 Frederik Rodenberg Madsen (Den) Team ColoQuick 0:01:44
97 Steffen Munk Christiansen (Den) Team ColoQuick 0:01:44
98 Andreas Vangstad (Nor) Joker Fuel of Norway 0:01:59
99 Fridtjof Rasin Røinås (Nor) Joker Fuel of Norway 0:01:59
100 Torstein Træen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:02:29
101 Kristoffer Skjerping (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:02:29
102 Rasmus Byriel Iversen (Den) Lotto Soudal 0:03:09
103 Philipp Walsleben (GER) Corendon – Circus 0:03:42
104 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:03:42
105 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:03:42
106 Jeppe Aaskov Pallesen (Den) Team ColoQuick 0:04:47
107 Aksel Bech Skot-Hansen (Den) Team ColoQuick 0:04:47
108 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:06:19
109 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF 0:11:19
DNF Matthias Brändle (AUT) Israel Cycling Academy
DNF Adrian Kurek (Pol) Hurom BDC Development
DNF Tobiasz Pawlak (Pol) Hurom BDC Development
DNF Martin Toft Madsen (Den) BHS – Almeborg Bornholm

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Niklas Larsen (Den) Team ColoQuick 16:52:33
2 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo – Visma 0:00:11
3 Rasmus Christian Quaade (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:12
4 Lasse Norman Hansen (Den) Corendon – Circus 0:00:12
5 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:00:19
6 Mikkel Bjerg (Den) Hagens Berman Axeon 0:00:39
7 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:01:10
8 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:01:13
9 Christoffer Lisson (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:01:16
10 Edgar Pinto (Por) W52 – FC Porto 0:01:23
11 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:01:24
12 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:01:26
13 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:01:28
14 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:01:32
15 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:01:32
16 Mathias Bregnhøj (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:01:34
17 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:39
18 Ian Garrison (USA) Hagens Berman Axeon 0:01:41
19 Huub Duijn (Ned) Roompot – Charles 0:01:49
20 Florian Stork (GER) Team Sunweb 0:01:57
21 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb 0:01:58
22 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:02
23 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:02:13
24 Bjørn Tore Hoem (Nor) Joker Fuel of Norway 0:02:37
25 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo – Visma 0:02:52
26 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:03:12
27 Øivind Lukkedal (Nor) Joker Fuel of Norway 0:03:14
28 Jesper Schultz (Den) Team Waoo 0:03:30
29 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 0:03:35
30 Mads Baadgaard Rahbek (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:03:48
31 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:03:53
32 Alexander Kamp (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:04:22
33 Mads Würtz Schmidt (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:04:31
34 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:04:38
35 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:04:44
36 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Charles 0:05:07
37 Rasmus Guldhammer (Den) Team Waoo 0:05:28
38 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:05:37
39 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:05:37
40 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:05:52
41 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:06:01
42 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo – Visma 0:06:07
43 André Carvalho (Por) Hagens Berman Axeon 0:06:20
44 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:06:23
45 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:06:42
46 Arjen Livyns (Bel) Roompot – Charles 0:07:46
47 Martin Alexander Salmon (GER) Team Sunweb 0:07:59
48 Kévin Réza (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:08:02
49 Silas Zacharias Clemmensen (Den) Team Waoo 0:08:20
50 Philipp Walsleben (GER) Corendon – Circus 0:08:35
51 Louis Bendixen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:08:51
52 Marten Kooistra (Ned) Team Sunweb 0:09:27
53 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:09:46
54 Tim Merlier (Bel) Corendon – Circus 0:10:08
55 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk 0:11:21
56 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team Waoo 0:12:08
57 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:12:14
58 Ole Forfang (Nor) Joker Fuel of Norway 0:12:15
59 Marcin Budziński (Pol) Hurom BDC Development 0:12:46
60 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:12:49
61 Jeppe Aaskov Pallesen (Den) Team ColoQuick 0:12:56
62 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 0:13:03
63 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:13:16
64 Bert De Backer (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:14:12
65 David Van Der Poel (Ned) Corendon – Circus 0:14:24
66 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF 0:14:59
67 Rasmus Byriel Iversen (Den) Lotto Soudal 0:15:20
68 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo – Visma 0:15:29
69 Jonas Aaen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:15:35
70 Kristoffer Skjerping (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:15:37
71 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk 0:16:10
72 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF 0:16:45
73 Herman Dahl (Nor) Joker Fuel of Norway 0:17:11
74 Gerben Thijssen (Bel) Lotto Soudal 0:17:51
75 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:18:03
76 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 0:18:16
77 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:18:31
78 Justin Timmermans (Ned) Roompot – Charles 0:18:32
79 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:18:46
80 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:18:51
81 Jonathan Brown (USA) Hagens Berman Axeon 0:19:21
82 Martin Mortensen (Den) Team Waoo 0:19:37
83 Torkil Veyhe (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:19:46
84 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:20:26
85 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Charles 0:21:29
86 Jakob Egholm (Den) Hagens Berman Axeon 0:21:44
87 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:21:45
88 Maikel Zijlaard (Ned) Hagens Berman Axeon 0:21:46
89 Andreas Vangstad (Nor) Joker Fuel of Norway 0:21:55
90 Torstein Træen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:22:29
91 Jonas Rickaert (Bel) Corendon – Circus 0:22:47
92 Mads Østergaard Kristensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:22:54
93 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:23:31
94 Emil Toudal (Den) BHS – Almeborg Bornholm 0:23:36
95 Fridtjof Rasin Røinås (Nor) Joker Fuel of Norway 0:23:45
96 Frederik Irgens Jensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:23:53
97 Marcel Meisen (GER) Corendon – Circus 0:23:55
98 Norbert Banaszek (Pol) Hurom BDC Development 0:24:05
99 Steffen Munk Christiansen (Den) Team ColoQuick 0:24:48
100 Jakub Kaczmarek (Pol) Hurom BDC Development 0:25:48
101 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:26:18
102 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:27:18
103 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:27:30
104 Julius Johansen (Den) Team ColoQuick 0:27:36
105 Aksel Bech Skot-Hansen (Den) Team ColoQuick 0:32:10
106 Sasha Weemaes (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:33:16
107 Frederik Muff (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:33:34
108 Frederik Rodenberg Madsen (Den) Team ColoQuick 0:35:57
109 Nicolai Philip Brøchner Nielsen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:36:07