Foto: CCC-Liv

Marianne Vos (CCC-Liv) zwyciężyła w klasyfikacji generalnej wyścigu w Norwegii, a przypieczętowała ten sukces wygrywając ostatni etap! Czwarte miejsce w generalce dla Katarzyny Niewiadomej (Canyon SRAM Racing).

Ostatnią odsłoną Ladies Tour of Norway był pagórkowaty odcinek z Svinesund do Halden o długości ponad 156 kilometrów. Po drodze na zawodniczki czekały dwa oznaczone podjazdy.

Na pierwszą lotną premię dojechał peleton, a najszybsza była Emilie Moberg (Team Virtu Cycling). Natomiast na pierwszym podjeździe najlepsza była liderka tej klasyfikacji, Soraya Paladin (Alé Cipollini).

Podczas drugiego podjazdu na samotny atak zdecydowała się Urša Pintar (BTC City Ljubljana). Słowenka kręciła na czele 20 kilometrów, ale peleton okazał się silniejszy. Kolejną akcję zainicjowały: Diana Peñuela (Alé Cipollini), Mavi Garcia (Movistar Team) i Silvia Pollicini (Valcar Cylance Cycling).

50 kilometrów przed metą peleton tracił do prowadzącej trójki niespełna dwie minuty. Niestety tempa konkurentek nie wytrzymała Pollicini. 20 kilometrów dalej cała ucieczka przeszła do historii.

18 kilometrów przed metą na szarżę zdecydowała się Moniek Tenniglo (Mitchelton-Scott). Holenderka mocno pracowała, ale duża grupa nie dawała za wygraną. Samotna zawodniczka została doścignięta dziewięć kilometrów dalej.

Po chwili wytchnienia na czele znowu pojawiła się zawodniczka Mitchelton-Scott, a tym razem była to Sarah Roy. Jednak także Australijce nie udało się na solo dojechać do mety. O zwycięstwie zadecydował więc finisz z grupy.

Najszybsza okazała się Marianne Vos (CCC-Liv), dla której to był trzeci z rzędu etapowy skalp z tego wyścigu! Holenderka tym samym przypieczętowała swoje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Kolejne miejsca zajęły Marta Bastianelli (Team Virtu Cycling) i Ilaria Sanguineti (Valcar Cylance Cycling).

Czwarte miejsce w generalce dla Katarzyny Niewiadomej (Canyon SRAM Racing).

Wyniki ostatniego etapu:

1 Marianne Vos (Ned) CCC – Liv 3:52:24
2 Marta Bastianelli (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:00
3 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:00
4 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:00:00
5 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:00:00
6 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:00
7 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:00
8 Silvia Persico (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:00
9 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:00
10 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:00
11 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
12 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:00:00
13 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:00
14 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
15 Jeanne Korevaar (Ned) CCC – Liv 0:00:00
16 Ruth Winder (USA) Trek – Segafredo 0:00:00
17 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 0:00:00
18 Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton – Scott 0:00:00
19 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:00
20 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Trek – Segafredo 0:00:00
21 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:00:00
22 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 0:00:00
23 Stine Borgli (Nor) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
24 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling 0:00:00
25 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:00:00
26 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:00:00
27 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:00
28 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:00:00
29 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:00:00
30 Anna Henderson (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
31 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:00
32 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:00:00
33 Valerie Demey (Bel) CCC – Liv 0:00:00
34 Tayler Wiles (USA) Trek – Segafredo 0:00:00
35 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:12
36 Franziska Koch (GER) Team Sunweb 0:00:15
37 Jesse Vandenbulcke (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:16
38 Severine Eraud (Fra) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:16
39 Vita Heine (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:20
40 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:20
41 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:20
42 Birgitte Ravndal (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:20
43 Anastasiia Chursina (Rus) BTC City Ljubljana 0:00:20
44 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:20
45 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:20
46 Alena Amialiusik (Blr) Canyon//SRAM Racing 0:00:20
47 Rossella Ratto (Ita) BTC City Ljubljana 0:00:20
48 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:24
49 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:26
50 Jip Van Den Bos (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:26
51 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling 0:00:26
52 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:00:26
53 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:00:26
54 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:58
55 Joscelin Lowden (GBr) Drops 0:00:58
56 Vibeke Lystad (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:58
57 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:58
58 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:00:58
59 Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:58
60 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:01:01
61 Margarita Victo Garcia Cañellas (Esp) Movistar Women’s Team 0:01:01
62 Mie Bjørndal Ottestad (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:51
63 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:51
64 Heidi Franz (USA) Rally UHC Cycling 0:01:51
65 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:01:51
66 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:51
67 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:02:01
68 Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans Cycling Team 0:02:29
69 Femke Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:04:41
70 Melissa Van Neck (Cze) BePink 0:04:41
71 Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:04:41
72 Agnieszka Skalniak (Pol) CCC – Liv 0:04:41
73 Diana Carolina Peñuela Martinez (Col) Alé Cipollini 0:04:41
74 Louise Hansen (Den) Team Virtu Cycling 0:04:41
75 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:04:41
76 Roxane Knetemann (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:04:41
77 Rebecca Durrell (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:04:41
78 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:41
79 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:04:41
80 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:04:41
81 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:04:41
82 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:04:41
83 Anna Christian (GBr) Drops 0:04:41
84 Gillian Ellsay (Can) Rally UHC Cycling 0:04:41
85 Natalie Redmond (Aus) Drops 0:06:00
86 Silvia Pollicini (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:08:01
87 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:08:01
88 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:09:06
DNF Amalie Lutro (Nor) Hitec Products – Birk Sport
DNF Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling
DNF Grace Brown (Aus) Mitchelton – Scott
DNF Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team
DNF Lauretta Hanson (Aus) Trek – Segafredo
DNF Letizia Paternoster (Ita) Trek – Segafredo
DNF Elena Pirrone (Ita) Valcar Cylance Cycling
DNF Hayley Simmonds (GBr) BTC City Ljubljana
DNF Katherine Maine (Can) Rally UHC Cycling
DNF Mieke Docx (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport
DNF Silvia Magri (Ita) BePink
DNF Francesca Pattaro (Ita) BePink
DNS Emelie Røe Utvik (Nor) Nationalmannschaft Norwegen
DNS Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team
DNS Nicole Steigenga (Ned) BePink

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Marianne Vos (Ned) CCC – Liv 13:52:14
2 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:29
3 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:41
4 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 0:00:41
5 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:42
6 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:45
7 Marta Bastianelli (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:52
8 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:55
9 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:01:00
10 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:01:00
11 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:02
12 Ruth Winder (USA) Trek – Segafredo 0:01:02
13 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:01:03
14 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:03
15 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:01:09
16 Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton – Scott 0:01:17
17 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Trek – Segafredo 0:01:52
18 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:01:52
19 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:01:56
20 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:01:58
21 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team 0:02:14
22 Anna Henderson (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:02:15
23 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 0:02:30
24 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:02:37
25 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:02:41
26 Valerie Demey (Bel) CCC – Liv 0:02:41
27 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:02:49
28 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:01
29 Vita Heine (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:03:28
30 Franziska Koch (GER) Team Sunweb 0:03:49
31 Stine Borgli (Nor) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:48
32 Anastasiia Chursina (Rus) BTC City Ljubljana 0:04:49
33 Jeanne Korevaar (Ned) CCC – Liv 0:04:53
34 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:05:07
35 Rossella Ratto (Ita) BTC City Ljubljana 0:05:13
36 Joscelin Lowden (GBr) Drops 0:05:23
37 Silvia Persico (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:05:48
38 Margarita Victo Garcia Cañellas (Esp) Movistar Women’s Team 0:05:59
39 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cycling Team 0:06:01
40 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:06:02
41 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 0:06:03
42 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:14
43 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:06:39
44 Alena Amialiusik (Blr) Canyon//SRAM Racing 0:07:12
45 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:07:25
46 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:07:27
47 Vibeke Lystad (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:07:50
48 Jip Van Den Bos (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:08:09
49 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:08:17
50 Severine Eraud (Fra) Doltcini – Van Eyck Sport 0:08:19
51 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:08:20
52 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling 0:08:29
53 Tayler Wiles (USA) Trek – Segafredo 0:08:59
54 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:11:57
55 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:11:57
56 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:12:00
57 Jesse Vandenbulcke (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:12:23
58 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:12:32
59 Agnieszka Skalniak (Pol) CCC – Liv 0:12:44
60 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:13:25
61 Birgitte Ravndal (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:13:28
62 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:14:10
63 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:14:27
64 Femke Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:14:33
65 Heidi Franz (USA) Rally UHC Cycling 0:14:57
66 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling 0:15:10
67 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:15:14
68 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:15:45
69 Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans Cycling Team 0:15:58
70 Roxane Knetemann (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:16:21
71 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:16:32
72 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:16:48
73 Mie Bjørndal Ottestad (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:17:05
74 Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:17:28
75 Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:18:30
76 Anna Christian (GBr) Drops 0:19:03
77 Diana Carolina Peñuela Martinez (Col) Alé Cipollini 0:19:17
78 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:19:34
79 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:19:42
80 Gillian Ellsay (Can) Rally UHC Cycling 0:20:27
81 Silvia Pollicini (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:21:25
82 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:21:36
83 Louise Hansen (Den) Team Virtu Cycling 0:21:40
84 Melissa Van Neck (Cze) BePink 0:23:15
85 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:23:32
86 Rebecca Durrell (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:25:57
87 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:26:15
88 Natalie Redmond (Aus) Drops 0:42:21