fot. Tour de l'Avenir

Jefferson Cepeda wygrał 10. etap Tour de l’Avenir. Zwycięzcą całego wyścigu został Tobias Foss.

Wyścig przyszłości zakończył się kolejnym górskim etapem. Dziesiąty odcinek liczył 78 kilometrów. Na początku etapu kolarze wspinali się na Col du Grandon, a chwilę później czekała ich poprawka na Col de la Croix de Fer. Po zjeździe do pokonania był podjazd na Col du Mollard. Etap i cały wyścig zakończył się prawie 20-kilometrową wspinaczką na La Corbier.

Od peletonu odjechało kilkunastu kolarzy. Premię górską na Glandon wygrał Alexander Evans (Australia). Na samotny atak na 40 kilometrów przed metą zdecydował się Ide Schelling. Holender długo utrzymywał się na czele, ale na początku podjazdu wyprzedził go Barnabas Peak (Węgry).

W grupie lidera pewnie jechał Tobias Foss. Norweg był coraz bliżej zwycięstwa w całym wyścigu. Z głównej grupy odpadali kolejni kolarze i pozostali sami najmocniejsi. Tymczasem do Peaka na 10 kilometrów przed metą dojechali: Jefferson Cepeda (Ekwador), Michel Ries (Luksemburg) i Inigo Elosegui (Hiszpania). Węgier szybko stracił kontakt z czołówką, która miała ponad minutę przewagi nad grupą lidera.

Na około 3 kilometry przed metą zaatakował Jefferson Cepeda. Kolarz z Ekwadoru sięgnął po zwycięstwo na ostatnim etapie. Tobias Foss pewnie obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Norweg został liderem po 8. etapie i został triumfatorem tegorocznej edycji. Na podium stanęli także Giovanni Aleotti i Ilan van Wilder.

Wyniki 10. etapu:

1 CEPEDA Jefferson EQUATEUR ECU 2h37’47”
2 RIES Michel LUXEMBOURG LUX 27”
3 ELOSEGUI MOMEÑE Iñigo ESPAGNE ESP 34”
4 HINDSGAUL MADSEN Jacob DANEMARK DEN 42”
5 GIRMAY HAILU Biniam ERYTHREE ERI 01’10”
6 PEÁK Barnabás HONGRIE HUN 01’13”
7 FOSS Tobias S. NORVEGE NOR 01’18”
8 VAN WILDER Ilan BELGIQUE BEL 01’19”
9 ZIMMERMANN Georg ALLEMAGNE GER ‘
10 CHAMPOUSSIN Clément FRANCE FRA 01’25”
11 ALEOTTI Giovanni ITALIE ITA 01’27”
12 MULUEBERHAN Henok ERYTHREE ERI 01’42”
13 VANSEVENANT Mauri BELGIQUE BEL 01’44”
14 SLEEN Torjus NORVEGE NOR 02’32”
15 WILDAUER Markus AUTRICHE AUT 03’14”
16 GARCIA SOSA Jhojan Orlando COLOMBIE COL 03’33”
17 EVANS Alexander AUSTRALIE AUS 04’39”
18 VAN DEN BERG Lars PAYS-BAS NED 04’45”
19 HARO Wilson EQUATEUR ECU 05’01”
20 GUILLOT Jocelyn AUVERGNE RHONE-ALPES FRA 05’11”
21 VAN TRICHT Stan BELGIQUE BEL 06’43”
22 BAYER Tobias AUTRICHE AUT ‘
23 ANDERSEN Idar NORVEGE NOR 07’04”
24 PRODHOMME Nicolas FRANCE FRA 07’40”
25 BOILEAU Alan FRANCE FRA 07’44”
26 LALBA Clement NOUVELLE AQUITAINE FRA 08’30”
27 FROIDEVAUX Robin SUISSE SUI 08’33”
28 BALFOUR Stuart GRANDE BRETAGNE GBR 08’39”
29 LEBRETON Jacques AUVERGNE RHONE-ALPES FRA 08’43”
30 GUGLIELMI Simon FRANCE FRA 08’49”
31 NIELSEN Andreas DANEMARK DEN 09’15”
32 QUINTEROS Alexis EQUATEUR ECU 10’33”
33 CARVALHO Gonçalo PORTUGAL POR 10’41”
34 REYNDERS Jens BELGIQUE BEL 11’03”
35 JARC Aljaž SLOVENIE SLO 11’11”
36 BATTISTELLA Samuele ITALIE ITA 11’13”
37 BERRADE FERNANDEZ Urko ESPAGNE ESP 11’28”
38 AGIRRE EGAÑA Jon ESPAGNE ESP ‘
39 FETTER Erik HONGRIE HUN 12’19”
40 LOUVET Louis AUVERGNE RHONE-ALPES FRA ‘
41 JORGENSON Mattéo ETATS-UNIS USA 12’37”
42 VALTER Attila HONGRIE HUN ‘
43 O’MAHONY Daragh CENTRE MONDIAL DU CYCLI IRL 12’56”
44 JENNER Samuel AUSTRALIE AUS 13’38”
45 HULGAARD Morten DANEMARK DEN 15’42”
46 BISSEGGER Stefan SUISSE SUI ‘
47 MAGALHÃES Jorge PORTUGAL POR 15’49”
48 JACOBS Johan SUISSE SUI 15’50”
49 AGUT Maxime NOUVELLE AQUITAINE FRA 15’52”
50 GERVAIS Laurent CANADA CAN 15’56”
51 HEIDEMANN Miguel ALLEMAGNE GER 16’05”
52 GAMPER Patrick AUTRICHE AUT ‘
53 LÜSCHER Damian SUISSE SUI ‘
54 HAIDET Lance ETATS-UNIS USA ‘
55 HOCEVAR Kristjan SLOVENIE SLO ‘
56 PARRA CUERDA Jose Felix ESPAGNE ESP ‘
57 HALLER Patrick ALLEMAGNE GER ‘
58 DEBONS Antoine SUISSE SUI 16’30”
59 HEALY Ben CENTRE MONDIAL DU CYCLI IRL 16’34”
60 PRIMOŽIC Jaka SLOVENIE SLO 17’38”
61 CHRETIEN Charles-Etienne CANADA CAN 17’42”
62 ROSSINI Quentin NOUVELLE AQUITAINE FRA 18’16”
63 LOPEZ GRANIZO Harold Martin EQUATEUR ECU 18’21”
64 SCHELLING Ide PAYS-BAS NED 18’44”
65 OLDANI Stefano ITALIE ITA ‘
66 SUTER Joel SUISSE SUI ‘
67 HECHT Gage ETATS-UNIS USA 18’55”
68 BURGAUDEAU Mathieu FRANCE FRA 19’10”
69 SEDLÁCEK Vojtech CENTRE MONDIAL DU CYCLI CZE 19’11”
70 KELEMEN Petr CENTRE MONDIAL DU CYCLI CZE 19’13”
71 FATKULLIN Valerii RUSSIE RUS 19’29”
72 DOLEATTO Aurélien FRANCE FRA 19’46”
73 POTTER Michael AUSTRALIE AUS 19’53”
74 FINKŠT Tilen SLOVENIE SLO 19’56”
75 ROBERGE Adam CANADA CAN 20’35”
76 JØRGENSEN Mathias Norsgaard DANEMARK DEN 20’55”
77 URIANSTAD Martin Bugge NORVEGE NOR 21’16”
78 HOLSTAD Ludvik Aspelund NORVEGE NOR ‘
79 SHEEHAN Riley ETATS-UNIS USA 21’20”
80 HOOLE Daan PAYS-BAS NED 21’57”
81 EEKHOFF Nils PAYS-BAS NED ‘
82 KATERBERG Ben CANADA CAN ‘
83 LAZKANO LOPEZ Oier ESPAGNE ESP ‘
84 GALL Felix AUTRICHE AUT ‘
85 ZUKOWSKY Nickolas CANADA CAN 22’11”
86 HEINSCHKE Leon ALLEMAGNE GER 22’13”
87 ALBA BOLIVAR Juan Diego COLOMBIE COL 22’16”
88 MOTA Guilherme PORTUGAL POR ‘
89 GROVES Kaden AUSTRALIE AUS 22’37”
90 DEBESAY Yacob ERYTHREE ERI 22’40”
91 BAGIOLI Andrea ITALIE ITA 22’44”
92 SHPAKOUSKI Yahor BIELORUSSIE BLR 23’02”
93 KARL Ádám HONGRIE HUN 23’19”
94 MÄRKL Niklas ALLEMAGNE GER 23’49”
95 PRICE-PEJTERSEN Johan DANEMARK DEN ‘
96 PEÑA JIMENEZ Jesus David COLOMBIE COL 24’25”
97 CEMAŽAR Nik SLOVENIE SLO 24’28”
98 HORVAT Žiga SLOVENIE SLO ‘
99 MARCHUK Dzianis BIELORUSSIE BLR ‘
100 KLUCKERS Arthur LUXEMBOURG LUX 24’37”
101 TEJADA CANACUE Harold Alfonso COLOMBIE COL ‘
102 WEYRICH Maxime LUXEMBOURG LUX 25’09”
103 VOIGT Eric ETATS-UNIS USA 25’26”
104 MONTENEGRO Santiago EQUATEUR ECU 25’40”
105 WHITE Nicholas AUSTRALIE AUS 28’06”

Poza limitem:
106 BROWN Jim GRANDE BRETAGNE

Nie ukończył :
WRIGHT Fred GRANDE BRETAGNE

Wycofał się :
MONIQUET Sylvain BELGIQUE

Klasyfikacja generalna:

1 FOSS Tobias S. NORVEGE NOR 27h30’09”
2 ALEOTTI Giovanni ITALIE ITA 01’19”
3 VAN WILDER Ilan BELGIQUE BEL 02’34”
4 CHAMPOUSSIN Clément FRANCE FRA 03’05”
5 ZIMMERMANN Georg ALLEMAGNE GER 03’48”
6 VANSEVENANT Mauri BELGIQUE BEL 06’55”
7 RIES Michel LUXEMBOURG LUX 07’05”
8 GARCIA SOSA Jhojan Orlando COLOMBIE COL 10’48”
9 CEPEDA Jefferson EQUATEUR ECU 12’27”
10 VAN DEN BERG Lars PAYS-BAS NED 13’29”
11 BATTISTELLA Samuele ITALIE ITA 13’41”
12 BERRADE FERNANDEZ Urko ESPAGNE ESP 19’19”
13 VALTER Attila HONGRIE HUN 20’56”
14 ELOSEGUI MOMEÑE Iñigo ESPAGNE ESP 24’07”
15 PEÁK Barnabás HONGRIE HUN 28’22”
16 GUGLIELMI Simon FRANCE FRA 29’20”
17 JORGENSON Mattéo ETATS-UNIS USA 29’45”
18 BISSEGGER Stefan SUISSE SUI 31’06”
19 LEBRETON Jacques AUVERGNE RHONE-ALPES FRA 32’08”
20 HARO Wilson EQUATEUR ECU 32’48”
21 EVANS Alexander AUSTRALIE AUS 33’15”
22 AGIRRE EGAÑA Jon ESPAGNE ESP 33’41”
23 SLEEN Torjus NORVEGE NOR 37’23”
24 PRODHOMME Nicolas FRANCE FRA 39’41”
25 LALBA Clement NOUVELLE AQUITAINE FRA 42’01”
26 BALFOUR Stuart GRANDE BRETAGNE GBR 44’35”
27 TEJADA CANACUE Harold Alfonso COLOMBIE COL 45’12”
28 HINDSGAUL MADSEN Jacob DANEMARK DEN 47’58”
29 BAYER Tobias AUTRICHE AUT 50’42”
30 HULGAARD Morten DANEMARK DEN 52’57”
31 LÜSCHER Damian SUISSE SUI 53’28”
32 OLDANI Stefano ITALIE ITA 55’06”
33 PARRA CUERDA Jose Felix ESPAGNE ESP 55’44”
34 ALBA BOLIVAR Juan Diego COLOMBIE COL 57’28”
35 VAN TRICHT Stan BELGIQUE BEL 59’18”
36 HALLER Patrick ALLEMAGNE GER 01h00’13”
37 HOCEVAR Kristjan SLOVENIE SLO 01h00’14”
38 MULUEBERHAN Henok ERYTHREE ERI 01h01’38”
39 HEALY Ben CENTRE MONDIAL DU CYCLISME IRL 01h02’54”
40 SCHELLING Ide PAYS-BAS NED 01h03’12”
41 SUTER Joel SUISSE SUI 01h04’49”
42 NIELSEN Andreas DANEMARK DEN 01h06’11”
43 GIRMAY HAILU Biniam ERYTHREE ERI 01h08’12”
44 GUILLOT Jocelyn AUVERGNE RHONE-ALPES FRA 01h08’39”
45 WILDAUER Markus AUTRICHE AUT 01h08’40”
46 BAGIOLI Andrea ITALIE ITA 01h10’12”
47 QUINTEROS Alexis EQUATEUR ECU 01h10’20”
48 CARVALHO Gonçalo PORTUGAL POR 01h11’39”
49 LOUVET Louis AUVERGNE RHONE-ALPES FRA 01h11’51”
50 BOILEAU Alan FRANCE FRA 01h12’25”
51 JENNER Samuel AUSTRALIE AUS 01h15’39”
52 FROIDEVAUX Robin SUISSE SUI 01h16’41”
53 FETTER Erik HONGRIE HUN 01h18’47”
54 JARC Aljaž SLOVENIE SLO 01h18’49”
55 GERVAIS Laurent CANADA CAN 01h19’33”
56 GALL Felix AUTRICHE AUT 01h20’33”
57 FINKŠT Tilen SLOVENIE SLO 01h21’07”
58 HECHT Gage ETATS-UNIS USA 01h21’34”
59 ZUKOWSKY Nickolas CANADA CAN 01h22’06”
60 FATKULLIN Valerii RUSSIE RUS 01h24’38”
61 HEIDEMANN Miguel ALLEMAGNE GER 01h25’17”
62 JACOBS Johan SUISSE SUI 01h25’59”
63 BURGAUDEAU Mathieu FRANCE FRA 01h26’19”
64 ANDERSEN Idar NORVEGE NOR 01h27’30”
65 PEÑA JIMENEZ Jesus David COLOMBIE COL 01h28’32”
66 KLUCKERS Arthur LUXEMBOURG LUX 01h30’14”
67 AGUT Maxime NOUVELLE AQUITAINE FRA 01h30’58”
68 GAMPER Patrick AUTRICHE AUT 01h32’49”
69 MAGALHÃES Jorge PORTUGAL POR 01h32’51”
70 ROSSINI Quentin NOUVELLE AQUITAINE FRA 01h33’23”
71 MOTA Guilherme PORTUGAL POR 01h34’24”
72 ROBERGE Adam CANADA CAN 01h35’28”
73 MONTENEGRO Santiago EQUATEUR ECU 01h35’55”
74 CHRETIEN Charles-Etienne CANADA CAN 01h37’10”
75 POTTER Michael AUSTRALIE AUS 01h39’20”
76 KATERBERG Ben CANADA CAN 01h40’10”
77 LAZKANO LOPEZ Oier ESPAGNE ESP 01h40’21”
78 HEINSCHKE Leon ALLEMAGNE GER 01h40’34”
79 LOPEZ GRANIZO Harold Martin EQUATEUR ECU 01h44’25”
80 EEKHOFF Nils PAYS-BAS NED 01h44’37”
81 HOLSTAD Ludvik Aspelund NORVEGE NOR 01h45’24”
82 DEBONS Antoine SUISSE SUI 01h46’00”
83 KELEMEN Petr CENTRE MONDIAL DU CYCLISME CZE 01h47’58”
84 GROVES Kaden AUSTRALIE AUS 01h48’00”
85 PRIMOŽIC Jaka SLOVENIE SLO 01h48’23”
86 HAIDET Lance ETATS-UNIS USA 01h48’39”
87 SHPAKOUSKI Yahor BIELORUSSIE BLR 01h49’15”
88 URIANSTAD Martin Bugge NORVEGE NOR 01h50’10”
89 HOOLE Daan PAYS-BAS NED 01h50’17”
90 SEDLÁCEK Vojtech CENTRE MONDIAL DU CYCLISME CZE 01h51’24”
91 REYNDERS Jens BELGIQUE BEL 01h51’40”
92 DEBESAY Yacob ERYTHREE ERI 01h51’48”
93 DOLEATTO Aurélien FRANCE FRA 01h55’09”
94 PRICE-PEJTERSEN Johan DANEMARK DEN 01h56’01”
95 VOIGT Eric ETATS-UNIS USA 01h58’59”
96 JØRGENSEN Mathias Norsgaard DANEMARK DEN 02h00’14”
97 O’MAHONY Daragh CENTRE MONDIAL DU CYCLISME IRL 02h02’33”
98 HORVAT Žiga SLOVENIE SLO 02h08’53”
99 SHEEHAN Riley ETATS-UNIS USA 02h10’27”
100 KARL Ádám HONGRIE HUN 02h11’18”
101 MARCHUK Dzianis BIELORUSSIE BLR 02h12’21”
102 MÄRKL Niklas ALLEMAGNE GER 02h16’23”
103 WHITE Nicholas AUSTRALIE AUS 02h17’24”
104 WEYRICH Maxime LUXEMBOURG LUX 02h20’13”
105 CEMAŽAR Nik SLOVENIE SLO 02h21’51”