Ci sprinterzy, którym nie udało się jeszcze wygrać etapu lub zająć satysfakcjonującej lokaty, mogą wypowiedzieć powiedzenie „do trzech razy sztuka” i raz jeszcze spróbować powalczyć – tym razem w Zabrzu, obok stadionu Górnika. 

Trzeci etap 76. edycji wyścigu Tour de Pologne poprowadzi spod Stadionu Śląskiego w Chorzowie do Zabrza, gdzie kolarze zrobią cztery szybkie okrążenia o długości 6,2 km, co – tak jak mieszkańcom Krakowa i Katowic w dwóch poprzednich dniach – daje zabrzanom możliwość kilkukrotnego podziwiania kolorowego peletonu. Łączny dystans etapu to 150,5 km.

Celem dyrektora generalnego Tour de Pologne Czesława Langa oraz pozostałych organizatorów było to, aby poprzez ten etap przekazać ważną wiedzę historyczną. Jeszcze w Chorzowie zostanie bowiem rozegrana Premia Specjalna 100-lecia Powstań Śląskich. Także start honorowy zlokalizowany obok Stadionu Śląskiego – świadka wielu ważnych wydarzeń nie tylko sportowych jest ukłonem w stronę przeszłości i spuścizny, jaką niosą za sobą minione czasy.

Jeśli zaś idzie o pozostałe „atrakcje” etapu, to w Rybniku zostaną rozegrane zarówno lotna, jak i górska premia, a potem pozostanie już właściwie tylko szybkie ściganie po ulicach Zabrza.

Kolarze będę finiszowali na ulicy Roosevelta w Zabrzu. Ostatni zakręt wykonają 900 metrów przed metą, a następnie będzie można już rozwijać wysokie, sprinterskie prędkości – może nie tak zawrotne jak 82,16 km/h Luki Mezgeca w „świątyni sprintu”, ale ostatni już klasyczny sprinterski finisz w tym wyścigu powinien być nie mniej ekscytujący niż w poprzednich dniach.

W ubiegłym roku w Zabrzu triumfował Kolumbijczyk Alvaro Hodeg z drużyny Deceuninck-Quick Step, którego w tym roku nie ma w wyścigu Tour de Pologne. Przed etapem do Katowic przewidywaliśmy, że sprinterskie etapy będzie wygrywał ktoś z trójki Pascal Ackermann-Fabio Jakobsen-Fernando Gaviria, ale po niedzielnej niespodziance Luki Mezgeca nie można być już tego takim pewnym. Z drugiej jednak strony być może to specyficzny finisz w Katowicach wyłonił niespodziewanego zwycięzcę, a w Zabrzu wszystko wróci do normy.

Zapowiedź wyścigu Tour de Pologne można przeczytać > TUTAJ.

Plan transmisji telewizyjnych znajduje się > TUTAJ.

Oficjalna lista startowa znajduje się > TUTAJ.

Tekstowa relacja na żywo z każdego etapu Tour de Pologne 2019, od startu do mety, na naszej stronie! Zapraszamy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments