Santos Tour Down Under

Organizatorzy Tour Down Under ogłosili trasę przyszłorocznej edycji wyścigu. Po raz kolejny o losach klasyfikacji generalnej rozstrzygnie podjazd Willunga Hill, zaś impreza dla kobiet potrwa cztery dni. 

Od tegorocznej edycji wyścigu Tour Down Under mężczyzn etap z podjazdem pod Willunga Hill został przesunięty na sam koniec wyścigu i przy tym trendzie pozostano. Ponadto nowością jest to, że pomimo iż wyścig będzie rozgrywany na południu Australli wokół Adelajdy, to nigdy do tego miasta nie zawita.

– Myślę, że przyszłoroczna edycja będzie bardzo emocjonująca. Osobiście nie mogę się doczekać drugiego etapu, który po raz pierwszy w historii rozpocznie się w Woodside i zakończy się w Stirling. Będzie to trasa odpowiadająca kolarzom, którzy dobrze radzą sobie niemal w każdym terenie. Kolejny etap, na który warto zwrócić uwagę to odcinek numer cztery. Pomiędzy Mannum a Murray Bridge może mocniej powiać z boku, co z pewnością wpłynie na rywalizację

– powiedział Mike Turtur, dyrektor wyścigu mężczyzn.

Tour Down Under 2019 wygrał Daryl Impey (Mitchelton-Scott), który jednocześnie obronił tytuł sprzed roku. Południowoafrykańczyk zminimalizował straty do zwycięzcy etapowego na Willunga Hill Richie Porte’a (Trek-Segafredo) i dowiózł wypracowaną wcześniej przewagę do mety.

Ostatnie trzy edycje wyścigu Women’s Tour Down Under padły zaś łupem Amandy Spratt (Mitchelton-Scott). Ostatnio Australijka zwyciężyła na finiszu na podjeździe pod Angaston, zapewniając sobie jednocześnie triumf w klasyfikacji generalnej.

– Trasa została zaprojektowana tak, aby szansę na etapowe zwycięstwo miały sprinterki, all-rounderki i góralki. Można będzie uciec na technicznym zjeździe w końcówce pierwszego etapu, zaatakować na Christmas Tree Ridge osiem kilometrów przed metą drugiego etapu lub uzyskać przewagę na serpentynach Aldgate Valley Road

– zapowiedziała Kimberley Conte, dyrektor wyścigu kobiet.

Trasa wyścigu Tour Down Under 2020:

Niedziela, 19 stycznia, Down Under Classic: kryterium uliczne, 51 km

Wtorek, 21 stycznia, etap 1: Tanunda Circuit, 150 km

Środa, 22 stycznia, etap 2: Woodside – Stirling, 135 km

Czwartek, 23 stycznia, etap 3: Unley – Paracombe, 131 km

Piątek, 24 stycznia, etap 4: Norwood – Murray Bridge, 152 km

Sobota, 25 stycznia, etap 5: Glenelg – Victor Harbor, 149,1 km

Niedziela, 26 stycznia, etap 6: McLaren Vale – Willunga Hill, 151,5 km

Trasa wyścigu Women’s Tour Down Under 2020:

Czwartek, 16 stycznia, etap 1: Hahndorf – Macclesfield, 116,3 km

Piątek, 17 stycznia, etap 2: Murray Bridge – Birdwood, 114,5 km

Sobota, 18 stycznia, etap 3: Nairne – Stirling, 109,1 km

Niedziela, 19 stycznia, etap 4: Adelaide Flinders Street Circuit, 42,5 km

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments