© ASO/Pauline BALLET

Jedna z najważniejszych postaci w zespole Total Direct Energie zostaje tam na dłużej. Lilian Calmejane przedłużył kontrakt z dotychczasowym pracodawcą na kolejne 2 lata.

Kilka lat temu Calmejane został uznany za jeden z największych francuskich talentów. Ostatecznie jednak został on specjalistą od tygodniówek, lubiącym uciekać w górach o średniej trudności. Mimo to udało mu się wypracować bardzo solidną pozycję w ekipie Total Direct Energie, która z radością poinformowała o przedłużeniu umowy z zawodnikiem o kolejne 2 lata.

Jestem bardzo zadowolony, że będę mógł przez kolejne lata reprezentować zespół, który stał się dla mnie drugą rodziną. Dodając do tego dużego sponsora, który chce być z nami przez naprawdę dłuższy okres czasu, nasze plany muszą się ziścić. To także mnie zmotywowało do dalszej pracy bo przyznaję, że marzy mi się błyszczeć podczas Tour de France czy Giro d’Italia

– powiedział Calmejane.

Jak wiadomo, Francuz już za nieco ponad tydzień wystartuje w Wielkiej Pętli. Niewykluczone, że to właśnie na trasie najważniejszego wyścigu w sezonie uda mu się odnieść drugi triumf w sezonie.