fot. Astana

Ekipa Astany nie zwalnia tempa. Podopieczni Alexandra Vinokourowa z pewnością będą bardzo niebezpieczni podczas Tour de France, na który wybrano już odpowiedni skład.

Co nie jest absolutnie żadnym zaskoczeniem, liderem kazachskiego teamu będzie Jacob Fuglsang. Doświadczony Duńczyk, będący jednocześnie jedną z największych postaci sezonu 2019, liczy na wręcz życiowy rezultat, który pozwoliłby mu pozytywnie rozliczyć się także ze startów w Wielkich Tourach. Co jednak ważniejsze, 34-letni zawodnik z pewnością będzie mógł liczyć na swoich kolegów.

Jako „zaplecze zawodnicze” dla lidera na Tour de France pojadą bowiem same sprawdzone marki. W górach nieoceniona powinna być bowiem pomoc takich kolarzy jak Luis Leon Sanchez, Omar Fraile, Pello Bilbao czy Aleksey Lutsenko. Dodatkowo, w nieco łatwiejszym terenie lub w pierwszych częściach etapów bardzo przydatni mogą okazać się Magnus Cort i Hugo Houle. Niejasny wydaje się być jeszcze udział w wyścigu Gorki Izagirre, lecz można spodziewać się, że i on wspomoże Jacoba Fuglsanga.

Skład Astany na Tour de France 2019: Jacob Fuglsang, Luis Leon Sanchez, Omar Fraile, Pello Bilbao, Aleksey Lutsenko, Magnus Cort, Hugo Houle, Gorka Izagirre.

Poprzedni artykułKamil Małecki: „Trasa mistrzostw Polski bardzo mi odpowiada”
Następny artykułLilian Calmejane zostaje w Total Direct Energie
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments