Namedsport / Il Lombardia

Ekipa Groupama – FDJ nie ma zamiaru zwalniać tempa. Dziś Marc Madiot i spółka zaprezentowali skład swojego zespołu na Tour de France 2019.

Co chyba najważniejsze, absolutnie cały skład zespołu będzie podporządkowany Thibaut Pinot. Oznacza to, że na trasie Wielkiej Pętli nie zobaczymy Arnaud Demare’a, który ma za sobą stosunkowo przyzwoite Giro d’Italia. Jednocześnie jednak możemy spodziewać się kolarzy francuskiego teamu jadących aktywnie na najtrudniejszych etapach w imprezie.

W tym miejscu przyszedł czas na przedstawienie pomocników Pinota. Zgodnie z przewidywaniami, jego głównymi przybocznymi będą David Gaudu oraz Sebastien Reichenbach. Takie trio powinno trzymać się razem nawet w najtrudniejszym terenie, który podzieli całą stawkę. W górach przydatna będzie także pomoc Rudego Molarda.

Jeśli chodzi o lżejsze odcinki i drużynową jazdę na czas, zdecydowanie ważniejsza będzie praca Anthony’ego Roux, Stefana Kunga i Mathieu Ladagnousa, przy czym drugi z nich może być także przydatnym koniem pociągowym w pierwszej części etapów górzystych.

Skład Groupama – FDJ na Tour de France 2019: Thibaut Pinot, David Gaudu, Sebastien Reichenbach, Rudy Molard, Stefan Kung, Anthony Roux, Mathieu Ladagnous.