fot. Sport Vlaanderen - Baloise

Sezon 2019 z pewnością nie jest przyjemny dla Kevina Deltombe. Belg już po raz drugi uległ kontuzji, która wykluczyła go z rywalizacji.

Deltombe to 25-letni zawodnik, który ma w swojej karierze bardzo wiele przyzwoitych, choć nie znakomitych wyników. Niestety sezon 2019 nie jest dla niego najszczęśliwszy. Wszystkiemu winne są bowiem kontuzje, które go nie opuszczają.

Pierwszy złamany obojczyk złapał Belga już w lutym podczas Vuelta a Murcia. Wtedy też stało się jasne, że 25-letni zawodnik opuści znaczną część wiosennej kampanii. Jego powrót pod koniec marca był jednak przyzwoity. Udało mu się bowiem m.in. zająć solidne, 8. miejsce w Volta a Limburg. Niestety teraz, prawie 3 miesiące później, Belg znów musi uporać się z kontuzją.

Wszystkiemu winien jest start w klasyku Heistse Pijl, który zakończył się dla niego odnowieniem kontuzji obojczyka. Według informacji podawanych przez belgijskie media, Deltombe zdoła wrócić dopiero pod koniec lipca, przez co straci kilka istotnych dni wyścigowych.