Daniel Martin, Fabio Aru i Alexander Kristoff znaleźli się w składzie ekipy na “Wielką Pętlę”.

Zgodnie z informacjami, które podawały kolumbijskie media na Tour de France nie pojedzie Fernando Gaviria. O etapowe skalpy na sprinterskich finiszach powalczy natomiast Alexander Kristoff. Norweg w tym sezonie triumfował na trasie Gent-Wevelgem czy choćby dwa tygodnie temu w GP du canton d’Argovie.

O wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej będzie chciał się postarać Daniel Martin. Irlandczyk w 2017 roku wywalczył szóstą pozycję i chętnie poprawi ten wynik. Być może zapoluje na kolejny etapowy skalp na “Wielkie Pętli”.

Fabio Aru po długiej kontuzji wrócił do ścigania i wystąpi także na Tour de France. Włoch chce odzyskać wyścigowy rytm, ale niejako przy okazji chciałby zawalczyć o zwycięstwo na którymś z etapów.

Zespół jest dobrze wyważony. Mamy po czterech kolarzy na góry i płaskie etapy. Cieszymy się, że do walki wraca Fabio Aru. W Tour de France zadebiutuje natomiast młody Philipsen

– powiedział menadżer zespołu Joxean Matxin.

Skład UAE Team Emirates na Tour de France 2019:

Fabio Aru, Sven Erik Bystrøm, Rui Alberto Faria Da Costa, Sergio Henao, Alexander Kristoff, Vegard Stake Laengen, Daniel Martin i Jasper Philipsen.