fot. Movistar Team

“El Bala” nie ma zamiaru osiadać na laurach! Mistrz świata z Innsbrucka postanowił przedłużyć kontrakt z ekipą Movistar do końca sezonu 2021.

Jeszcze kilka tygodni temu otwarcie spekulowało się, czy Alejadro Valverde postanowi zostać w peletonie jeszcze dłużej. Hiszpan ma już bowiem skończone 39 lat, co nawet jak na kolarza jest wynikiem ponadprzeciętnym. Znakomity lider ekipy Movistar nie ma jednak zamiaru osiadać na laurach i przedłużył kontrakt z ekipą Eusebio Unzue do końca 2021 roku.

Niesamowicie się cieszę, że znów przedłużyłem kontrakt. Jak każdy wie, ekipa Movistar to moja druga rodzina, drugi dom. Zawsze czułem się tu szanowany i kochany, a to tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że przedłużenie umowy o 2 kolejne lata to bardzo dobry pomysł. Z pewnością do końca będę walczył o zwycięstwa i cieszył się jazdą

– powiedział Valverde.

Dla doświadczonego Hiszpana będzie to 19 i 20 sezon w zawodowym peletonie. Oznacza to, że na trasach może on już spotkać pojedynczych kolarzy, którzy… urodzili się w trakcie jego bogatej kariery.