Foto: Hagens Berman Axeon

Amerykańska wylęgarnia talentów wraca do trzeciej dywizji. Axel Merckx wraz ze swoim zespołem postanowił odpuścić ściganie w cyklu ProContinental.

Nie od dziś ekipa Hagens Berman Axeon jest jedną z najlepszych dróg do wejścia w świat wielkiego kolarstwa. Przekonali się o tym m.in. Edward Dunbar, Jasper Philipsen czy Neilson Powless, którzy w ostatnich latach przenieśli się spod skrzydeł Axela Merckxa do cyklu World Tour. Niestety od przyszłego roku amerykański team ponownie zajmie miejsce w dywizji continental.

Jak wiadomo, od sezonu 2020 cały kolarski świat nieco się zmieni, ze względu na wejście w życie reform Davida Lappartient. W związku z nimi, sytuacja zespołów drugiej dywizji będzie bardzo trudna, tym bardziej, że UCI wymagać będzie od nich co najmniej 20 zakontraktowanych zawodników. To nie odpowiada polityce ekipy Hagens Berman Axeon, która postanowiła zejść o półkę niżej.

Na ten moment nie wiadomo, czy będzie to miało wpływ na dalszy rozwój zespołu. Pod znakiem zapytania stanął bowiem jedynie udział ekipy w przyszłorocznym Tour of California.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments