Fot. EF Education-First Drapac

Dobrze prezentujący się od kilku lat w brukowanych klasykach Sep Vanmarcke (EF Education-First Drapac) nie jest pewny udziału w Dwars door Vlaanderen i w Ronde van Vlaanderen. 30-letni Belg poturbował się w kraksie w wyścigu E3 BinckBankTour. 

Sepa kostka, kolano i żebra odczuły skutki kraksy. Teraz koncentruje się on na przygotowaniach do Flandrii i Paryż-Roubaix. W środowym wyścigu Dwars door Vlaanderen sprawdzimy, czy zdążył dojść do siebie

– powiedział doktor David Castol, lekarz w drużynie EF Education First-Drapac niemal bezpośrednio po kraksie w E3. 

Niestety kolejne doniesienia w belgijskiej prasie oraz wiadomości opublikowane w mediach społecznościowych przez samego Vanmarcke’a nie są tak optymistyczne i stawiają pod znakiem zapytania jego udział w Dwars door Vlaanderen. 

Portalowi nieuwsblad.be powiedział, że w sobotę i w niedzielę był w stanie trenować godzinę, ale już w poniedziałek musiał przerwać „kręcenie”. Opuchnięte kolano nie pracuje tak jak powinno, powoduje ból i dyskomfort. 

W poniedziałek Belg napisał na Instagramie, że w dalszym ciągu nie jest w stanie normalnie trenować, a opuchlizna nie znika. 

W tym momencie moja kostka jest nieco sztywna, żebra tkliwe, ale największym problemem jest kolano – wciąż spuchnięte, a w okolicach rzepki odczuwam ból. Przez to nie mogę jeździć na rowerze w odpowiedni sposób. Nie wiem, czy będę w stanie wystartować w środę w Dwars door Vlaanderen. Będziemy oceniać tę sytuację dzień po dniu

– napisał Sep Vanmarcke. 

Vanmarcke był w De Ronde dwukrotnie drugi – w 2014 i w 2016 roku. W „Piekle Północy” również zdarzyło mu się zanotować drugą lokatę (2013), a także dwukrotnie czwartą (2014, 2016). W poprzednim sezonie był trzynasty we Flandrii i szósty na welodromie w Roubaix. Od dobrych kilku sezonów jest więc w czołówce i ma nadzieję postawić wreszcie kropkę nad „i”.

Poprzedni artykułSøren Kragh Andersen przedłużył kontrakt z Team Sunweb
Następny artykułVan Avermaet opuści Dwars door Vlaanderen by zregenerować się po trudnych startach
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments