fot. Team Sunweb

Team Sunweb ogłosił, że posiadający uniwersalne umiejętności Søren Kragh Andersen pozostanie w drużynie do końca 2022 roku. Warto odnotować, że Duńczyk miał ważną umowę z drużyną do końca przyszłego roku. 

Kragh Andersen dołączył do niemieckiej drużyny w 2016 roku i od tamtej pory dał się poznać jako kolarz potrafiący ścigać się na różnego typu terenie. Wygrywał etapy w wyścigach Tour of Oman, Tour de Suisse, a w ubiegłym sezonie odniósł imponujące zwycięstwo „na solo” w wyścigu Paris-Tours. Z kolei ocierając się o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Volta ao Algarve tylko potwierdził, jak mocnym jest kolarzem. 

Søren jest z nami już od trzech sezonów, a ten jest jego czwartym w naszej drużynie. Od początku było wiadomo, że świetnie wpasował się w nasz zespół – nie tylko jako kolarz, ale również jako człowiek. Potrafi pracować dla drużyny i posiada szeroką gamę rozmaitych zalet zarówno na rowerze, jak i poza nim. Realizując zrównoważony program nieustannie rozwija się jako kolarz, mogąc obejmować już rolę lidera w końcówkach różnych wyścigów klasycznych. Jest także zdolny pojechać dobrą jazdę na czas i pomagać kolegom w drużynowej odmianie tej dyscypliny. Ponadto potrafi pomagać liderom i powalczyć o coś dla siebie w wyścigach etapowych

– wyjaśnił Marc Reef, trener w drużynie Sunweb. 

Ostatnio, przynajmniej w niektórych kolarskich drużynach, można zaobserwować tendencję przedłużania kontraktów na więcej niż jeden-dwa lata. Z pewnością jest to podyktowane chęcią budowania silnych i zgranych składów poprzez zachęcenie do pozostania wartościowych oraz dobrze rokujących na przyszłość zawodników. Praktykuje to również drużyna Sky, która podpisała długoletni kontrakt chociażby ze zwycięzcą Paryż-Nicea 2019 Eganem Bernalem – do 2023 roku. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments