fot. Jumbo - Visma

Ekipa Jumbo – Visma wygrała drużynową jazdę na czas otwierającą UAE Tour. Pierwszym liderem został Primož Roglič.

Powstały z połączenia Dubai Tour i Abu Dhabi Tour wyścig w Emiratach Arabskich rozpoczął się dzisiaj w Al Hudayriat Island. Na sztucznie utworzonej wyspie rywalizowały ze sobą ekipy w jeździe na czas. Do pokonania było 16 kilometrów.

Długo na czele utrzymywała się ekipa EF Education First – 17’15”. Lepszy czas wykręcili dopiero kolarze Bahrain – Merida 16’58”. Jednak Rohan Dennis i spółka niezbyt długo cieszyła się z prowadzenia.

Kiedy trasę przejechała drużyna Jumbo – Visma zegar zatrzymał się po 16 minutach i 49 sekundach. Drużyna CCC straciła do prowadzącego zespołu 24 sekundy i był to aktualnie czwarty rezultat na mecie!

Team Sky w składzie z Michałem Kwiatkowski i Michałem Gołasiem przejechali trasę w 17 minut i 3 sekund. Także kolarze Sunweb – 7 sekund straty i Deceuninck – Quick Step – 26 sekund straty nie zdołali pokonać prowadzącej ekipy.

Tym samym drużynowa czasówka padła łupem Jumbo – Visma, a pierwszym liderem został Primož Roglič.

Wyniki:
1 TEAM JUMBO – VISMA (TJV) 16:49
2 TEAM SUNWEB (SUN) +0:07
3 BAHRAIN – MERIDA (TBM) +0:09
4 TEAM SKY (SKY) +0:14
5 MOVISTAR TEAM (MOV) +0:18
6 CCC TEAM (CPT) +0:24
7 DECEUNINCK-QUICK-STEP (DQT) +0:26
8 EF EDUCATION FIRST (EF1) +0:26
9 BORA – HANSGROHE (BOH) +0:29
10 TEAM DIMENSION DATA (TDD) +0:29
11 GROUPAMA – FDJ (GFC) +0:29
12 MITCHELTON – SCOTT (MTS) +0:32
13 UAE TEAM EMIRATES (UAD) +0:36
14 TREK – SEGAFREDO (TFS) +0:43
15 ASTANA PRO TEAM (AST) +0:44
16 LOTTO SOUDAL (LTS) +0:45
17 TEAM KATUSHA ALPECIN (TKA) +0:45
18 AG2R LA MONDIALE (ALM) +0:54
19 GAZPROM – RUSVELO (GAZ) +0:57
20 TEAM NOVO NORDISK (TNN) +1:46

Klasyfikacja generalna:
1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 0:16:49
2 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma
3 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma
4 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma
5 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb 0:00:07
6 Chad Haga (USA) Team Sunweb
7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
8 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
9 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
10 Rohan Dennis (Aus) Bahrain-Merida 0:00:08
11 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida
12 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
13 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida
14 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:14
15 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
16 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
17 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
18 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
19 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
20 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 0:00:18
21 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team
22 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
23 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
24 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
25 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:00:24
26 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
27 Patrick Bevin (NZl) CCC Team
28 Lukasz Owsian (Pol) CCC Team
29 Victor De La Parte (Spa) CCC Team
30 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team
31 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:00:26
32 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep
33 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep
34 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep
35 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
36 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep
37 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
38 Sacha Modolo (Ita) EF Education First
39 Simon Clarke (Aus) EF Education First
40 Daniel McLay (GBr) EF Education First
41 Julius van den Berg (Ned) EF Education First
42 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:29
43 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
44 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
45 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
46 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
47 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
48 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
49 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
50 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
51 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
52 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
53 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ
54 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
55 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
56 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe 0:00:32
57 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott
58 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
59 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott
60 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
61 Mikkel Frølich Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep 0:00:33
62 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates 0:00:36
63 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
64 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
65 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
66 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott 0:00:41
67 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo 0:00:43
68 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
69 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
70 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
71 Will Clarke (Aus) Trek-Segafredo
72 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
73 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida
74 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
75 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:00:44
76 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
77 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
78 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
79 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
80 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 0:00:45
81 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
82 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
83 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
84 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
85 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
86 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
87 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
88 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
89 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:00:48
90 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:00:49
91 Sean Bennett (USA) EF Education First 0:00:53
92 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:54
93 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
94 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
95 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
96 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:00:57
97 Igor Boev (Rus) Gazprom–Rusvelo
98 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
99 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo
100 Artem Nych (Rus) Gazprom–Rusvelo
101 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo
102 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:00:58
103 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
104 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:07
105 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo-Visma 0:01:10
106 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 0:01:12
107 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida 0:01:13
108 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 0:01:16
109 James Whelan (Aus) EF Education First 0:01:17
110 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:01:19
111 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo 0:01:27
112 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:01:29
113 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:01:32
114 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data 0:01:39
115 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:01:46
116 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
117 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk
118 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
119 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk
120 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
121 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:01:47
122 Adam Blythe (GBr) Lotto Soudal
123 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 0:01:50
124 Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale 0:01:54
125 Serge Pauwels (Bel) CCC Team 0:01:55
126 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:59
127 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team 0:02:00
128 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 0:02:05
129 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 0:02:06
130 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma 0:02:07
131 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
132 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:02:10
133 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ 0:02:23
134 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
135 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe 0:02:43
136 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom–Rusvelo 0:02:44
137 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team 0:03:08
138 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk 0:03:18
139 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 0:03:46
140 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 0:05:40