Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) wygrał klasyfikację generalną tureckiego wyścigu! Na ostatnim etapie triumfował Roy Jans (Corendon-Circus).

Czwarty i ostatni etap Tour of Antalya liczył 158 kilometrów i prowadził z Side do Antalyi. Po drodze na kolarzy czekał tylko jeden podjazd i dwa lotne finisze. Po wczorajszym pięknym zwycięstwie wielkie szanse na końcowy triumf miał Szymon Rekita. Jego największym konkurentem był Giovanni Lonardi (Nippo Vini Fantini Faizanè). Włoski sprinter miał dziewięć sekund straty i mógł zabrać Polakowi koszulkę lidera.

Ucieczkę dnia utworzyli: James Fouche (Team Wiggins Le Col), Sebastian Kolze Changizi (reprezentacja Danii) i Ziga Horvat (Adria Mobil). W połowie dystansu mieli oni prawie cztery minuty przewagi nad peletonem. Przez problemy z rowerem z czołówki odpadł Horvat.

Mocna praca peletonu spowodowała, że pozostała dwójka została doścignięta już na 58 kilometrów przed metą. W kolejny atak zabrało się sześciu zawodników, ale duża grupa także i tym razem nie pozwoliła im na zbyt wiele.

Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz. Najszybszy okazał się Roy Jans (Corendon-Circus). Drugi był Giovanni Lonardi (Nippo Vini Fantini Faizanè), a trzeci Bas van der Kooij (Monkey Town – à Bloc CT).

Na szczęście drugie miejsce nie wystarczyło Włochowi i to Szymon Rekita mógł się cieszyć ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej całego wyścigu! Trzecie miejsce wywalczył Attila Valter (CCC Development Team).

Wyniki:
1 Roy Jans (Bel) Corendon – Circus 3:26:21
2 Giovanni Lonardi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:00
3 Bas Van Der Kooij (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:00
4 Riccardo Minali (Ita) Israel Cycling Academy 0:00:00
5 Stefano Oldani (Ita) Kometa Cycling Team 0:00:00
6 Davide Colnaghi (Ita) Team Named Rocket 0:00:00
7 Lucas Carstensen (GER) Bike Aid 0:00:00
8 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins LeCol 0:00:00
9 Patryk Stosz (Pol) CCC Development Team 0:00:00
10 Maksim Piskunov (Rus) Fiberli Antalyaspor 0:00:00
11 Rasmus Hestbek Lund (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:00
12 Siim Kiskonen (Est) Nationalmannschaft Estland 0:00:00
13 Nicolas Dalla Valle (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:00:00
14 Tim Wollenberg (GER) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
15 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:00
16 Mathieu Van Der Poel (Ned) Corendon – Circus 0:00:00
17 Maris Bogdanovics (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:00:00
18 Oguzhan Tiryaki (Tur) Salcano Sakarya BB Team 0:00:00
19 Alexey Voloshin (Kaz) Vino – Astana Motors 0:00:00
20 Ahmet Örken (Tur) Salcano Sakarya BB Team 0:00:00
21 Tobias Bayer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:00:00
22 Georg Zimmermann (GER) Tirol KTM Cycling Team 0:00:00
23 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
24 Ylber Sefa (Alb) Tarteletto – Isorex 0:00:00
25 Yunus Yilmaz (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:00:00
26 Abram Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
27 Daniil Marukhin (Kaz) Astana City 0:00:00
28 Timo Güller (SUI) Akros – Thömus 0:00:00
29 Nikita Sokolov (Kaz) Vino – Astana Motors 0:00:00
30 Manuel Zobrist (SUI) Akros – Thömus 0:00:00
31 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 0:00:00
32 Dušan Rajovic (Srb) Adria Mobil 0:00:00
33 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:00
34 Artur Ershov (Rus) Fiberli Antalyaspor 0:00:00
35 Jonas Döring (SUI) Akros – Thömus 0:00:00
36 Vadim Pronskiy (Kaz) Vino – Astana Motors 0:00:00
37 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:00:00
38 Daniil Chumachenko (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:00
39 Omar El Gouzi (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:00:00
40 Justin Paroz (SUI) Akros – Thömus 0:00:00
41 Yauhen Sobal (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
42 Michael O’Loughlin (Irl) Team Wiggins LeCol 0:00:00
43 Matvey Nikitin (Kaz) Vino – Astana Motors 0:00:00
44 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:00
45 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City 0:00:00
46 Otto Vergaerde (Bel) Corendon – Circus 0:00:00
47 Maxime Vantomme (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
48 Aljaž Jarc (Slo) Adria Mobil 0:00:00
49 Stanislau Bazhkou (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
50 Jan Maas (Ned) Leopard Pro Cycling 0:00:00
51 Dinmukhammed Ulysbayev (Kaz) Astana City 0:00:00
52 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
53 Branislau Samoilau (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
54 Andi Bajc (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
55 Andrei Stepanov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:00
56 Elchin Asadov (Aze) Lviv Cycling Team 0:00:00
57 Kristers Ansons (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:00:00
58 Vladislav Duiunov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:00
59 Eriks Toms Gavars (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:00:00
60 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:00:00
61 Norman Vahtra (Est) Nationalmannschaft Estland 0:00:00
62 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:00
63 Nikodemus Holler (GER) Bike Aid 0:00:00
64 Alexandr Ovsyannikov (Kaz) Vino – Astana Motors 0:00:00
65 Oskar Nisu (Est) Nationalmannschaft Estland 0:00:00
66 Michel Ries (Lux) Kometa Cycling Team 0:00:00
67 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City 0:00:00
68 Markus Wildauer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:00:00
69 Adriaan Janssen (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:00
70 Sebastian Ryttersgaard (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:00
71 Kevin Molinari (Ita) Team Named Rocket 0:00:00
72 Pier Elis Belletta (Ita) Team Named Rocket 0:00:00
73 Mads Østergaard Kristensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:00
74 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:00:00
75 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:00:00
76 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid 0:00:00
77 Mikhail Fokin (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:00
78 Justin Wolf (GER) Bike Aid 0:00:00
79 Artem Ovechkin (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:00
80 Niklas Spilcker Jacobsen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:00
81 Stepan Astafyev (Kaz) Vino – Astana Motors 0:00:00
82 Jack Burke (Can) Leopard Pro Cycling 0:00:00
83 Joel Suter (SUI) Akros – Thömus 0:00:00
84 Vasili Strokau (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
85 Szymon Tracz (Pol) CCC Development Team 0:00:00
86 Matthieu Jeannès (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:00:00
87 Siarhei Papok (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
88 Vasili Bialiauski (Blr) Fiberli Antalyaspor 0:00:00
89 Diego Pablo Sevilla Lopez (Esp) Kometa Cycling Team 0:00:00
90 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
91 James Fouche (NZl) Team Wiggins LeCol 0:00:00
92 Sebastian Kolze Changizi (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:00
93 Juan Pedro Lopez Perez (Esp) Kometa Cycling Team 0:00:00
94 Andrea Colnaghi (Ita) Team Named Rocket 0:00:00
95 Aaron Grosser (GER) Bike Aid 0:00:00
96 Mark Donovan (GBr) Team Wiggins LeCol 0:00:00
97 Igor Frolov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:00
98 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:00
99 Benjamin Brkic (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
100 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:00:00
101 Wim Kleiman (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:00
102 Stijn Devolder (Bel) Corendon – Circus 0:00:00
103 Juan Camacho Del Fresno (Esp) Kometa Cycling Team 0:00:00
104 Robert Scott (GBr) Team Wiggins LeCol 0:00:00
105 Corentin Navarro (Fra) Team Wiggins LeCol 0:00:00
106 Michiel Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
107 Deins Kanepejs (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:00:00
108 Elias Van Breussegem (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
109 Michal Paluta (Pol) CCC Development Team 0:00:00
110 Piotr Brozyna (Pol) CCC Development Team 0:00:00
111 Attila Valter (Hun) CCC Development Team 0:00:00
112 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy 0:00:00
113 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:00:39
114 Dries De Bondt (Bel) Corendon – Circus 0:01:02
115 Žiga Horvat (Slo) Adria Mobil 0:01:02
116 Konrad Geßner (GER) Leopard Pro Cycling 0:01:02
117 Raman Ramanau (Blr) Minsk Cycling Club 0:02:14
118 Kamil Malecki (Pol) CCC Development Team 0:02:14
119 Abdulkadir Kelleci (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:09:01
DNF Kristaps Pelcers (Lat) Nationalmannschaft Lettland
DNF Kristian Arnth Sørensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark

Klasyfikacja generalna:
1 Roy Jans (Bel) Corendon – Circus 3:26:21
2 Giovanni Lonardi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:00
3 Bas Van Der Kooij (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:00
4 Riccardo Minali (Ita) Israel Cycling Academy 0:00:00
5 Stefano Oldani (Ita) Kometa Cycling Team 0:00:00
6 Davide Colnaghi (Ita) Team Named Rocket 0:00:00
7 Lucas Carstensen (GER) Bike Aid 0:00:00
8 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins LeCol 0:00:00
9 Patryk Stosz (Pol) CCC Development Team 0:00:00
10 Maksim Piskunov (Rus) Fiberli Antalyaspor 0:00:00
11 Rasmus Hestbek Lund (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:00
12 Siim Kiskonen (Est) Nationalmannschaft Estland 0:00:00
13 Nicolas Dalla Valle (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:00:00
14 Tim Wollenberg (GER) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
15 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:00
16 Mathieu Van Der Poel (Ned) Corendon – Circus 0:00:00
17 Maris Bogdanovics (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:00:00
18 Oguzhan Tiryaki (Tur) Salcano Sakarya BB Team 0:00:00
19 Alexey Voloshin (Kaz) Vino – Astana Motors 0:00:00
20 Ahmet Örken (Tur) Salcano Sakarya BB Team 0:00:00
21 Tobias Bayer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:00:00
22 Georg Zimmermann (GER) Tirol KTM Cycling Team 0:00:00
23 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
24 Ylber Sefa (Alb) Tarteletto – Isorex 0:00:00
25 Yunus Yilmaz (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:00:00
26 Abram Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
27 Daniil Marukhin (Kaz) Astana City 0:00:00
28 Timo Güller (SUI) Akros – Thömus 0:00:00
29 Nikita Sokolov (Kaz) Vino – Astana Motors 0:00:00
30 Manuel Zobrist (SUI) Akros – Thömus 0:00:00
31 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 0:00:00
32 Dušan Rajovic (Srb) Adria Mobil 0:00:00
33 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:00
34 Artur Ershov (Rus) Fiberli Antalyaspor 0:00:00
35 Jonas Döring (SUI) Akros – Thömus 0:00:00
36 Vadim Pronskiy (Kaz) Vino – Astana Motors 0:00:00
37 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:00:00
38 Daniil Chumachenko (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:00
39 Omar El Gouzi (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:00:00
40 Justin Paroz (SUI) Akros – Thömus 0:00:00
41 Yauhen Sobal (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
42 Michael O’Loughlin (Irl) Team Wiggins LeCol 0:00:00
43 Matvey Nikitin (Kaz) Vino – Astana Motors 0:00:00
44 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:00
45 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City 0:00:00
46 Otto Vergaerde (Bel) Corendon – Circus 0:00:00
47 Maxime Vantomme (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
48 Aljaž Jarc (Slo) Adria Mobil 0:00:00
49 Stanislau Bazhkou (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
50 Jan Maas (Ned) Leopard Pro Cycling 0:00:00
51 Dinmukhammed Ulysbayev (Kaz) Astana City 0:00:00
52 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
53 Branislau Samoilau (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
54 Andi Bajc (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
55 Andrei Stepanov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:00
56 Elchin Asadov (Aze) Lviv Cycling Team 0:00:00
57 Kristers Ansons (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:00:00
58 Vladislav Duiunov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:00
59 Eriks Toms Gavars (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:00:00
60 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:00:00
61 Norman Vahtra (Est) Nationalmannschaft Estland 0:00:00
62 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:00
63 Nikodemus Holler (GER) Bike Aid 0:00:00
64 Alexandr Ovsyannikov (Kaz) Vino – Astana Motors 0:00:00
65 Oskar Nisu (Est) Nationalmannschaft Estland 0:00:00
66 Michel Ries (Lux) Kometa Cycling Team 0:00:00
67 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City 0:00:00
68 Markus Wildauer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:00:00
69 Adriaan Janssen (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:00
70 Sebastian Ryttersgaard (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:00
71 Kevin Molinari (Ita) Team Named Rocket 0:00:00
72 Pier Elis Belletta (Ita) Team Named Rocket 0:00:00
73 Mads Østergaard Kristensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:00
74 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:00:00
75 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:00:00
76 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid 0:00:00
77 Mikhail Fokin (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:00
78 Justin Wolf (GER) Bike Aid 0:00:00
79 Artem Ovechkin (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:00
80 Niklas Spilcker Jacobsen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:00
81 Stepan Astafyev (Kaz) Vino – Astana Motors 0:00:00
82 Jack Burke (Can) Leopard Pro Cycling 0:00:00
83 Joel Suter (SUI) Akros – Thömus 0:00:00
84 Vasili Strokau (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
85 Szymon Tracz (Pol) CCC Development Team 0:00:00
86 Matthieu Jeannès (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:00:00
87 Siarhei Papok (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
88 Vasili Bialiauski (Blr) Fiberli Antalyaspor 0:00:00
89 Diego Pablo Sevilla Lopez (Esp) Kometa Cycling Team 0:00:00
90 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
91 James Fouche (NZl) Team Wiggins LeCol 0:00:00
92 Sebastian Kolze Changizi (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:00
93 Juan Pedro Lopez Perez (Esp) Kometa Cycling Team 0:00:00
94 Andrea Colnaghi (Ita) Team Named Rocket 0:00:00
95 Aaron Grosser (GER) Bike Aid 0:00:00
96 Mark Donovan (GBr) Team Wiggins LeCol 0:00:00
97 Igor Frolov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:00
98 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:00
99 Benjamin Brkic (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
100 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:00:00
101 Wim Kleiman (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:00
102 Stijn Devolder (Bel) Corendon – Circus 0:00:00
103 Juan Camacho Del Fresno (Esp) Kometa Cycling Team 0:00:00
104 Robert Scott (GBr) Team Wiggins LeCol 0:00:00
105 Corentin Navarro (Fra) Team Wiggins LeCol 0:00:00
106 Michiel Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
107 Deins Kanepejs (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:00:00
108 Elias Van Breussegem (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
109 Michal Paluta (Pol) CCC Development Team 0:00:00
110 Piotr Brozyna (Pol) CCC Development Team 0:00:00
111 Attila Valter (Hun) CCC Development Team 0:00:00
112 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy 0:00:00
113 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:00:39
114 Dries De Bondt (Bel) Corendon – Circus 0:01:02
115 Žiga Horvat (Slo) Adria Mobil 0:01:02
116 Konrad Geßner (GER) Leopard Pro Cycling 0:01:02
117 Raman Ramanau (Blr) Minsk Cycling Club 0:02:14
118 Kamil Malecki (Pol) CCC Development Team 0:02:14
119 Abdulkadir Kelleci (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:09:01
DNF Kristaps Pelcers (Lat) Nationalmannschaft Lettland
DNF Kristian Arnth Sørensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark