Foto: VeloImages

Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) wygrał najtrudniejszy etap Tour of Antalya i został nowym liderem wyścigu!

Trzeci etap tureckiego wyścigu liczył tylko niespełna 92 kilometry, ale był zdecydowanie najtrudniejszy. Finałowy podjazd w Termessos miał 8,8 km długości i średnie nachylenie 5,8 %.

W ucieczkę zabrało się dzisiaj ponad 20 kolarzy, a byli w niej między innymi Michał Paluta, Piotr Brożyna i Kamil Małecki (wszyscy CCC Development Team) oraz Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling).

Peleton cały czas starał się utrzymać przewagę oscylującą około minuty. Na finałowym podjeździe z grupki zaatakował Rekita. Polak pomknął samotnie w kierunku mety.

Szymon nie dał się już doścignąć i zaliczył już drugi triumf w tym sezonie! Kolarz Leopard Pro Cycling został także nowym liderem.

Drugi na szczycie był Juan Pedro Lopez (Kometa Cycling Team), a trzeci Rubén Plaza (Israel Cycling Academy).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 2:10:40
2 Juan Pedro Lopez Perez (Esp) Kometa Cycling Team 0:00:08
3 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:00:08
4 Branislau Samoilau (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:17
5 Attila Valter (Hun) CCC Development Team 0:00:19
6 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 0:00:21
7 Giovanni Lonardi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:21
8 Stefano Oldani (Ita) Kometa Cycling Team 0:00:21
9 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:23
10 Georg Zimmermann (GER) Tirol KTM Cycling Team 0:00:26
11 James Fouche (NZl) Team Wiggins LeCol 0:00:26
12 Jack Burke (Can) Leopard Pro Cycling 0:00:29
13 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:29
14 Adriaan Janssen (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:33
15 Michel Ries (Lux) Kometa Cycling Team 0:00:33
16 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:33
17 Otto Vergaerde (Bel) Corendon – Circus 0:00:38
18 Jan Maas (Ned) Leopard Pro Cycling 0:00:40
19 Maxime Vantomme (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:40
20 Artem Ovechkin (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:40
21 Nikodemus Holler (GER) Bike Aid 0:00:45
22 Dinmukhammed Ulysbayev (Kaz) Astana City 0:00:49
23 Stanislau Bazhkou (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:53
24 Stijn Devolder (Bel) Corendon – Circus 0:00:54
25 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:55
26 Matthieu Jeannès (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:00:57
27 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:01:08
28 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City 0:01:15
29 Vadim Pronskiy (Kaz) Vino – Astana Motors 0:01:16
30 Mark Donovan (GBr) Team Wiggins LeCol 0:01:19
31 Joel Suter (SUI) Akros – Thömus 0:01:22
32 Justin Wolf (GER) Bike Aid 0:01:22
33 Tobias Bayer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:01:22
34 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid 0:01:29
35 Robert Scott (GBr) Team Wiggins LeCol 0:01:29
36 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City 0:01:34
37 Patryk Stosz (Pol) CCC Development Team 0:01:41
38 Nikita Sokolov (Kaz) Vino – Astana Motors 0:01:46
39 Mikhail Fokin (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:48
40 Benjamin Brkic (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:01:50
41 Aljaž Jarc (Slo) Adria Mobil 0:01:52
42 Piotr Brożyna (Pol) CCC Development Team 0:01:55
43 Alexandr Ovsyannikov (Kaz) Vino – Astana Motors 0:02:18
44 Daniil Marukhin (Kaz) Astana City 0:02:21
45 Andrei Stepanov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:02:23
46 Igor Frolov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:02:23
47 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:02:23
48 Sebastian Kolze Changizi (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:02:23
49 Matvey Nikitin (Kaz) Vino – Astana Motors 0:02:32
50 Kristaps Pelcers (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:02:37
51 Abram Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex 0:03:04
52 Michiel Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex 0:03:04
53 Justin Paroz (SUI) Akros – Thömus 0:03:08
54 Omar El Gouzi (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:03:11
55 Vladislav Duiunov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:03:22
56 Mads Østergaard Kristensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:03:22
57 Artur Ershov (Rus) Fiberli Antalyaspor 0:03:22
58 Yauhen Sobal (Blr) Minsk Cycling Club 0:03:31
59 Norman Vahtra (Est) Nationalmannschaft Estland 0:03:33
60 Daniil Chumachenko (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:03:37
61 Michał Paluta (Pol) CCC Development Team 0:03:37
62 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:03:37
63 Andi Bajc (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 0:03:37
64 Michael O’Loughlin (Irl) Team Wiggins LeCol 0:03:37
65 Ahmet Örken (Tur) Salcano Sakarya BB Team 0:03:46
66 Bas Van Der Kooij (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:04:11
67 Mathieu Van Der Poel (Ned) Corendon – Circus 0:04:11
68 Markus Wildauer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:04:16
69 Siim Kiskonen (Est) Nationalmannschaft Estland 0:04:19
70 Sebastian Ryttersgaard (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:04:22
71 Maris Bogdanovics (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:04:28
72 Yunus Yilmaz (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:04:32
73 Ylber Sefa (Alb) Tarteletto – Isorex 0:04:35
74 Dries De Bondt (Bel) Corendon – Circus 0:04:39
75 Eriks Toms Gavars (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:04:41
76 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:04:41
77 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy 0:04:54
78 Niklas Spilcker Jacobsen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:04:57
79 Oguzhan Tiryaki (Tur) Salcano Sakarya BB Team 0:05:03
80 Oskar Nisu (Est) Nationalmannschaft Estland 0:05:12
81 Abdulkadir Kelleci (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:05:33
82 Kristers Ansons (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:05:35
83 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins LeCol 0:05:38
84 Maksim Piskunov (Rus) Fiberli Antalyaspor 0:05:45
85 Jonas Döring (SUI) Akros – Thömus 0:05:54
86 Timo Güller (SUI) Akros – Thömus 0:05:54
87 Elchin Asadov (Aze) Lviv Cycling Team 0:05:54
88 Raman Ramanau (Blr) Minsk Cycling Club 0:07:43
89 Kamil Małecki (Pol) CCC Development Team 0:07:47
90 Corentin Navarro (Fra) Team Wiggins LeCol 0:07:57
91 Kristian Arnth Sørensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:07:57
92 Riccardo Minali (Ita) Israel Cycling Academy 0:07:57
93 Nicolas Dalla Valle (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:07:57
94 Siarhei Papok (Blr) Minsk Cycling Club 0:07:57
95 Aaron Grosser (GER) Bike Aid 0:07:57
96 Andrea Colnaghi (Ita) Team Named Rocket 0:07:57
97 Dušan Rajovic (Srb) Adria Mobil 0:08:02
98 Kevin Molinari (Ita) Team Named Rocket 0:08:07
99 Žiga Horvat (Slo) Adria Mobil 0:08:19
100 Diego Pablo Sevilla Lopez (Esp) Kometa Cycling Team 0:08:32
101 Juan Camacho Del Fresno (Esp) Kometa Cycling Team 0:08:32
102 Roy Jans (Bel) Corendon – Circus 0:08:32
103 Wim Kleiman (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:08:32
104 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:08:32
105 Rasmus Hestbek Lund (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:08:32
106 Tim Wollenberg (GER) Team Felbermayr Simplon Wels 0:08:32
107 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:08:32
108 Konrad Geßner (GER) Leopard Pro Cycling 0:08:37
109 Lucas Carstensen (GER) Bike Aid 0:08:37
110 Stepan Astafyev (Kaz) Vino – Astana Motors 0:09:19
111 Vasili Strokau (Blr) Minsk Cycling Club 0:09:19
112 Deins Kanepejs (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:09:21
113 Davide Colnaghi (Ita) Team Named Rocket 0:09:21
114 Manuel Zobrist (SUI) Akros – Thömus 0:09:21
115 Pier Elis Belletta (Ita) Team Named Rocket 0:12:21
116 Alexey Voloshin (Kaz) Vino – Astana Motors 0:12:23
117 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:12:25
118 Elias Van Breussegem (Bel) Tarteletto – Isorex 0:12:27
119 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:12:27
120 Vasili Bialiauski (Blr) Fiberli Antalyaspor 0:12:29
121 Szymon Tracz (Pol) CCC Development Team 0:12:31
OTL Patrick Gamper (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:13:07
OTL Roman Deshko (Ukr) Lviv Cycling Team 0:13:21
OTL Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling 0:13:21
OTL Antonio Santoro (Ita) Monkey Town – A Block CT 0:14:08
OTL Mel Van Der Veekens (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:14:08
OTL Izzet Icen (Tur) Fiberli Antalyaspor 0:14:31
OTL Daniel Bichlmann (GER) Bike Aid 0:14:32
OTL Ahmet Orencik (Tur) Torku Sekerspor 0:14:32
OTL Kristo Prangel (Est) Nationalmannschaft Estland 0:14:35
OTL Volodymyr Dzhus (Ukr) Lviv Cycling Team 0:14:35
OTL Mathieu Troude (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:14:37
OTL Igor Chzhan (Kaz) Astana City 0:14:37
OTL Floris Gerts (Ned) Tarteletto – Isorex 0:14:37
OTL Bohdan Musiienko (Ukr) Lviv Cycling Team 0:14:45
OTL Ahmed Amine Galdoune (Mar) Team Named Rocket 0:16:14
OTL Ivan Mirri (Ita) Team Named Rocket 0:16:19
OTL Rait Ärm (Est) Nationalmannschaft Estland 0:16:19
OTL Batuhan Ozgur (Tur) Torku Sekerspor 0:17:03
OTL Halil Dilek (Tur) Torku Sekerspor 0:17:06
OTL Enes Ay (Tur) Salcano Sakarya BB Team 0:17:11
OTL Pascal Bousquet (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:17:18
OTL Kristjan Johanson (Est) Nationalmannschaft Estland 0:17:18
OTL Süleyman Urcu (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:17:41
OTL Onur Balkan (Tur) Salcano Sakarya BB Team 0:18:48
OTL Cebrail Seker (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:18:48
OTL Muhammed Uguz (Tur) Torku Sekerspor 0:19:06
OTL Fethi Acar (Tur) Torku Sekerspor 0:19:27
OTL Muhammed Atalay (Tur) Salcano Sakarya BB Team 0:19:27
OTL Ahmet Akdilek (Tur) Salcano Sakarya BB Team 0:19:27
DNF Soner Akbas (Tur) Fiberli Antalyaspor
DNF Julien Amadori (Fra) Nationalmannschaft Frankreich
DNF Jeremy Barret (Fra) Nationalmannschaft Frankreich
DNF Kemal Kucukbay (Tur) Nationalmannschaft Türkei
DNF Canday Üzgün (Tur) Fiberli Antalyaspor
DNF Mahmud Mammadov (Aze) Lviv Cycling Team
DNF Mykyta Zubenko (Ukr) Lviv Cycling Team
DNF Jeremy Morel (Fra) Nationalmannschaft Frankreich
DNS Yannis Voisard (SUI) Akros – Thömus
DNS Sergey Luchshenko (Kaz) Astana City
DNS Michele Gazzoli (Ita) Kometa Cycling Team

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 8:07:48
2 Giovanni Lonardi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:09
3 Attila Valter (Hun) CCC Development Team 0:00:11
4 Juan Pedro Lopez Perez (Esp) Kometa Cycling Team 0:00:12
5 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 0:00:13
6 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:00:14
7 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:15
8 Georg Zimmermann (GER) Tirol KTM Cycling Team 0:00:18
9 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:21
10 Otto Vergaerde (Bel) Corendon – Circus 0:00:30
11 Stefano Oldani (Ita) Kometa Cycling Team 0:00:31
12 Branislau Samoilau (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:35
13 Nikodemus Holler (GER) Bike Aid 0:00:37
14 Jack Burke (Can) Leopard Pro Cycling 0:00:39
15 Adriaan Janssen (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:43
16 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:47
17 Jan Maas (Ned) Leopard Pro Cycling 0:00:50
18 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:51
19 Michel Ries (Lux) Kometa Cycling Team 0:00:51
20 Maxime Vantomme (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:57
21 Stanislau Bazhkou (Blr) Minsk Cycling Club 0:01:03
22 James Fouche (NZl) Team Wiggins LeCol 0:01:11
23 Stijn Devolder (Bel) Corendon – Circus 0:01:12
24 Matthieu Jeannès (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:01:15
25 Robert Scott (GBr) Team Wiggins LeCol 0:01:21
26 Vadim Pronskiy (Kaz) Vino – Astana Motors 0:01:26
27 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:01:26
28 Mark Donovan (GBr) Team Wiggins LeCol 0:01:29
29 Artem Ovechkin (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:29
30 Tobias Bayer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:01:32
31 Patryk Stosz (Pol) CCC Development Team 0:01:33
32 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City 0:01:33
33 Dinmukhammed Ulysbayev (Kaz) Astana City 0:01:38
34 Joel Suter (SUI) Akros – Thömus 0:01:40
35 Justin Wolf (GER) Bike Aid 0:01:40
36 Benjamin Brkic (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:01:42
37 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid 0:01:47
38 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City 0:01:52
39 Nikita Sokolov (Kaz) Vino – Astana Motors 0:01:56
40 Piotr Brożyna (Pol) CCC Development Team 0:02:05
41 Mikhail Fokin (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:02:06
42 Aljaž Jarc (Slo) Adria Mobil 0:02:10
43 Daniil Marukhin (Kaz) Astana City 0:02:13
44 Matvey Nikitin (Kaz) Vino – Astana Motors 0:02:24
45 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:02:33
46 Alexandr Ovsyannikov (Kaz) Vino – Astana Motors 0:02:36
47 Andrei Stepanov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:02:41
48 Igor Frolov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:02:41
49 Sebastian Kolze Changizi (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:02:53
50 Kristaps Pelcers (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:02:55
51 Michiel Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex 0:02:56
52 Abram Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex 0:02:56
53 Artur Ershov (Rus) Fiberli Antalyaspor 0:03:14
54 Norman Vahtra (Est) Nationalmannschaft Estland 0:03:25
55 Justin Paroz (SUI) Akros – Thömus 0:03:26
56 Michał Paluta (Pol) CCC Development Team 0:03:29
57 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:03:29
58 Andi Bajc (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 0:03:29
59 Omar El Gouzi (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:03:29
60 Vladislav Duiunov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:03:40
61 Mads Østergaard Kristensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:03:40
62 Yauhen Sobal (Blr) Minsk Cycling Club 0:03:41
63 Bas Van Der Kooij (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:03:46
64 Mathieu Van Der Poel (Ned) Corendon – Circus 0:03:53
65 Michael O’Loughlin (Irl) Team Wiggins LeCol 0:03:53
66 Ahmet Örken (Tur) Salcano Sakarya BB Team 0:03:56
67 Siim Kiskonen (Est) Nationalmannschaft Estland 0:04:11
68 Maris Bogdanovics (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:04:20
69 Daniil Chumachenko (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:04:26
70 Dries De Bondt (Bel) Corendon – Circus 0:04:27
71 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:04:33
72 Markus Wildauer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:04:34
73 Sebastian Ryttersgaard (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:04:40
74 Yunus Yilmaz (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:04:50
75 Ylber Sefa (Alb) Tarteletto – Isorex 0:04:53
76 Eriks Toms Gavars (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:04:59
77 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy 0:05:12
78 Oguzhan Tiryaki (Tur) Salcano Sakarya BB Team 0:05:21
79 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins LeCol 0:05:30
80 Oskar Nisu (Est) Nationalmannschaft Estland 0:05:30
81 Niklas Spilcker Jacobsen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:05:43
82 Kristers Ansons (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:05:53
83 Maksim Piskunov (Rus) Fiberli Antalyaspor 0:05:55
84 Timo Güller (SUI) Akros – Thömus 0:06:03
85 Jonas Döring (SUI) Akros – Thömus 0:06:12
86 Elchin Asadov (Aze) Lviv Cycling Team 0:06:31
87 Abdulkadir Kelleci (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:06:38
88 Kamil Małecki (Pol) CCC Development Team 0:07:39
89 Dušan Rajovic (Srb) Adria Mobil 0:07:48
90 Riccardo Minali (Ita) Israel Cycling Academy 0:07:49
91 Aaron Grosser (GER) Bike Aid 0:07:49
92 Andrea Colnaghi (Ita) Team Named Rocket 0:07:49
93 Nicolas Dalla Valle (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:07:49
94 Kristian Arnth Sørensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:08:15
95 Corentin Navarro (Fra) Team Wiggins LeCol 0:08:15
96 Siarhei Papok (Blr) Minsk Cycling Club 0:08:15
97 Roy Jans (Bel) Corendon – Circus 0:08:18
98 Lucas Carstensen (GER) Bike Aid 0:08:29
99 Žiga Horvat (Slo) Adria Mobil 0:08:29
100 Rasmus Hestbek Lund (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:08:42
101 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:08:42
102 Diego Pablo Sevilla Lopez (Esp) Kometa Cycling Team 0:08:42
103 Kevin Molinari (Ita) Team Named Rocket 0:08:44
104 Raman Ramanau (Blr) Minsk Cycling Club 0:08:48
105 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:08:50
106 Wim Kleiman (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:08:50
107 Manuel Zobrist (SUI) Akros – Thömus 0:09:13
108 Davide Colnaghi (Ita) Team Named Rocket 0:09:13
109 Tim Wollenberg (GER) Team Felbermayr Simplon Wels 0:09:21
110 Stepan Astafyev (Kaz) Vino – Astana Motors 0:09:29
111 Vasili Strokau (Blr) Minsk Cycling Club 0:09:37
112 Deins Kanepejs (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:09:39
113 Konrad Geßner (GER) Leopard Pro Cycling 0:09:42
114 Juan Camacho Del Fresno (Esp) Kometa Cycling Team 0:10:01
115 Alexey Voloshin (Kaz) Vino – Astana Motors 0:12:15
116 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:12:19
117 Pier Elis Belletta (Ita) Team Named Rocket 0:12:39
118 Elias Van Breussegem (Bel) Tarteletto – Isorex 0:12:45
119 Szymon Tracz (Pol) CCC Development Team 0:12:49
120 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:13:02
121 Vasili Bialiauski (Blr) Fiberli Antalyaspor 0:13:34