fot. Katusha-Alpecin

Bawarski koncern samochodowy BMW podpisał trzyletnią umowę z drużyną Katusha-Alpecin. Marcel Kittel i spółka będą korzystali od przyszłego sezonu z modeli aut 518d Touring oraz BMW X3. 

Oficjalne przekazanie kluczy do liczącej czternaście pojazdów samochodowej floty odbyło się w miniony piątek podczas oficjalnej prezentacji drużyny w Koblenz, w  Niemczech. Drużyna Katusha-Alpecin będzie miała do dyspozycji dwanaście samochodów 518d Touring oraz dwa BMW X3.

Cieszymy się ze współpracy z BMW. Miło jest pracować z tą prestiżową i innowacyjną marką, ale poza tym jest coś więcej. Ich samochody zapewnią nam komfort i bezpieczeństwo, co jest oczywiście bardzo ważne w warunkach wyścigowych. Bezpieczeństwo jest naszym absolutnym priorytetem, ale komfort znajduje się zaraz za nim. Zdarza się, że spędzamy w samochodzie od siedmiu do ośmiu godzin dziennie

– powiedział José Azevedo, główny menedżer drużyny Katusha-Alpecin.

BMW Group Belux jest właścicielem czterech marek – BMW, MINI, Rolls-Royce oraz BMW Motorrad. W 2017 roku firma ta sprzedała prawie 2,5 miliona samochodów.