Fot. Team Sky

Już w lutym 2019 kolarze staną na starcie wyścigu dookoła Kolumbii, wcześniej znanego jako Oro y Paz. Dziś zaprezentowano trudną trasę etapowej imprezy.

W pierwszej połowie lutego, wielu z najlepszych kolarzy na świecie weźmie udział w bardzo trudnym, sześcioetapowym wyścigu w Ameryce Południowej. Spoglądając na trasę należy przyznać, że zdecydowanymi faworytami będą mocni górale, lecz także dla sprinterów nie zabraknie odpowiednich szans.

Pierwsze cztery dni ścigania będą prawie na pewno przeznaczone dla najszybszych kolarzy w stawce. Wyścig otworzy prolog w Medellin, po którym przyjdą trzy odcinki praktycznie płaskie, choć prowadzące przez szosy usytuowane na dużej wysokości. Ostatnie dwa odcinki będą za to odpowiadać góralom, gdyż zakończą się trudnymi wspinaczkami, mogącymi bardzo mocno rozerwać stawkę.

Przypomnijmy, że do startu w wyścigu przygotowuje się wiele gwiazd peletonu, takich jak Chris Froome, Rigoberto Uran, Miguel Angel Lopez, Nairo Quintana, Alejandro Valverde czy Vincenzo Nibali.

Poprzedni artykułTrasa Challenge Mallorca 2019
Następny artykułJavier Minguez nie będzie już trenerem reprezentacji Hiszpanii
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments