fot. UAE Team Emirates / Bettini Photo

Infekcja górnych dróg oddechowych spowodowała, że Fernando Gaviria musiał wycofać się z wyścigu Tour Colombia. Od tej chwili sprinterską nadzieją drużyny UAE Team Emirates jest inny młody i utalentowany Kolumbijczyk – Juan Sebastian Molano. 

Gaviria nie czuł się dobrze od początku wyścigu. Odpadł od drużyny podczas pierwszego etapu jazdy indywidualnej na czas, a na drugim, sprinterskim etapie stracił ponad minutę do peletonu.

Jak wiecie już wczoraj Fernando nie czuł się dobrze i nie najlepiej było także w nocy. W związku z tym razem z kierownictwem drużyny oraz z lekarzami i z samym kolarzem podjęliśmy decyzję o opuszczeniu przez niego wyścigu. Oczywiście, to wielka szkoda, ponieważ jest to dla niego domowy wyścig, ale będzie lepiej jeśli odpocznie i wyzdrowieje. Sezon jest długi, zatem będzie jeszcze wiele okazji do walki o zwycięstwa

– wyjaśnił decyzję drużyny UAE Team Emirates jej rzecznik Andrea Appiani.

Nie zdecydowano jeszcze, czy Fernando Gaviria wróci do domu, czy pozostanie z drużyną. Wiadomo, że podczas trzeciego odcinka, który w momencie opublikowania tego newsa wkracza w decydującą fazę, jechał w samochodzie ekipy i dopingował Molano.

Przypomnijmy, że Gaviria odniósł w tym sezonie już dwa etapowe zwycięstwa w wyścigu Vuelta a San Juan.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments