Foto: WILLIAM CANNARELLA

Filippo Ganna (Team Sky) wygrał jazdę na czas i został pierwszym liderem francuskiej etapówki.

Czwarta edycja Tour de la Provence rozpoczęła się dzisiaj czasówką ze startem i metą w Saintes-Maries-de-la-Mer. Kolarze mieli do pokonania 8900 metrów po całkiem płaskiej trasie.

Niestety na liście startowej próżno było szukać Polaków.

Bardzo długo na czele utrzymywał się Sebastian Langeveld (EF Education First) – 10’14”. Jego czasu nie pobili na przykład Rémi Cavagna (Deceuninck – Quick Step) – strata jednej sekundy, czy Jasha Sütterlin (Movistar) – pięć sekund straty.

Kiedy wydawało się, że ekipa EF Education First będzie mogła się cieszyć z kolejnego zwycięstwa swoje zmagania zakończył Filippo Ganna. Włoch z ekipy Sky okazał się lepszy o 9 sekund i to on został pierwszym liderem wyścigu:

Wyniki pierwszego etapu:

1 *GANNA Filippo SKY en 10:05
2 LANGEVELD Sebastian EF1 9
3 *CAVAGNA Rémi DQT 10
4 SUTTERLIN Jasha MOV 15
5 *ASGREEN Kasper DQT 18
6 LAMPAERT Yves DQT 19
7 *THOMAS Benjamin GFC 20
8 DOULL Owain SKY 21
9 VANMARCKE Sep EF1 24
10 PAILLOT Yoann AUB 25
11 *SEIGLE Romain GFC 25
12 REICHENBACH Sébastien GFC 25
13 JANSSENS Jimmy COC 25
14 BRANDLE Matthias ICA 26
15 PINOT Thibaut GFC 27
16 HOFLAND Moreno EF1 28
17 WALSCHEID Maximilian Richard SUN 28
18 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka AST 29
19 FRAME Alex TFS 32
20 MAS BONET Luis Guillermo MOV 32
21 ROSA Diego SKY 33
22 DEGENKOLB John TFS 34
23 *VAN DEN BERG Julius EF1 35
24 HAGA Chad SUN 35
25 MOLARD Rudy GFC 35
26 PEREZ Anthony COF 35
27 FOMINYKH Daniil AST 36
28 CLARKE Simon EF1 36
29 *MOSCHETTI Matteo TFS 37
30 GALLOPIN Tony ALM 37
31 GRUZDEV Dmitriy AST 37
32 ERVITI Imanol MOV 37
33 PERICHON Pierre-Luc COF 38
34 SENECHAL Florian DQT 38
35 *LEROUX Samuel NRL 38
36 *CARTHY Hugh EF1 39
37 *GAUDU David GFC 40
38 *DUNBAR Edward SKY 40
39 KRAGH ANDERSEN Asbjørn SUN 41
40 DECLERCQ Tim DQT 41
41 MASNADA Fausto ANS 41
42 GOGL Michael TFS 43
43 VICHOT Arthur VCB 44
44 EDET Nicolas COF 44
45 BOUET Maxime PCB 44
46 BENNATI Daniele MOV 44
47 MEURISSE Xandro WGG 44
48 DEVOLDER Stijn COC 46
49 DUCHESNE Antoine GFC 46
50 *KÄMNA Lennard SUN 46
51 *CASTRILLO ZAPATER Jaime MOV 46
52 SKUJINS Toms TFS 47
53 *STORER Michael SUN 47
54 SERRY Pieter DQT 48
55 DE BONDT Dries COC 48
56 GAUTIER Cyril VCB 50
57 *TOUZÉ Damien COF 51
58 ROCHE Nicolas SUN 51
59 GILBERT Philippe DQT 51
60 COUSIN Jérôme TDE 52
61 RICKAERT Jonas COC 52
62 ZEITS Andrey AST 52
63 SWIFT Ben SKY 52
64 ROLLAND Pierre VCB 53
65 PICHOT Alexandre TDE 53
66 *GAREL Adrien VCB 54
67 CAM Maxime VCB 54
68 *RITZINGER Felix MPB 54
69 *GODON Dorian ALM 55
70 CHETOUT Loïc COF 55
71 PRADES REVERTER Eduard MOV 56
72 DELAPLACE Anthony PCB 56
73 CALMEJANE Lilian TDE 57
74 *FRAPPORTI Mattia ANS 57
75 *AUER Daniel MPB 57
76 BASSO Leonardo SKY 57
77 *NEILANDS Krists ICA 58
78 GASTAUER Ben ALM 58
79 *RIOU Alan PCB 58
80 DOMBROWSKI Joe EF1 58
81 BAGOT Yoann VCB 59
82 *EG Niklas TFS 59
83 FINETTO Mauro DMP 59
84 DOMONT Axel ALM 59
85 BEPPU Fumiyuki TFS 01:00
86 *TURGIS Anthony TDE 01:00
87 *LAWLESS Christopher SKY 01:00
88 ANTOMARCHI Julien NRL 01:01
89 *ROCHAS Rémy DMP 01:02
90 SPREAFICO Matteo ANS 01:03
91 BOIVIN Guillaume ICA 01:03
92 *DE ROSSI Lucas DMP 01:03
93 SCHMIDT Fabien DMP 01:04
94 SIMON Julien COF 01:05
95 EL FARES Julien DMP 01:05
96 NAVARDAUSKAS Ramunas DMP 01:06
97 *JAUREGUI Quentin ALM 01:06
98 DEMPSTER Zakkari ICA 01:06
99 PEDRERO Antonio MOV 01:06
100 MOINARD Amaël PCB 01:07
101 *GÖTZINGER Valentin MPB 01:08
102 BACKAERT Frederik WGG 01:09
103 FERNANDEZ CRUZ Delio DMP 01:09
104 HIVERT Jonathan TDE 01:09
105 MARTIN Guillaume WGG 01:10
106 TURGIS Jimmy VCB 01:10
107 *VERGAERDE Otto COC 01:10
108 *SCHINNAGEL Johannes MPB 01:10
109 JAKIN Alo AUB 01:11
110 DE WINTER Ludwig WGG 01:12
111 *GREGAARD WILSLY Jonas AST 01:13
112 *HOFSTETTER Hugo COF 01:13
113 BARGUIL Warren PCB 01:14
114 DE VREESE Laurens AST 01:14
115 *SCHLEMMER Lukas MPB 01:14
116 GENE Yohann TDE 01:15
117 FRÖHLINGER Johannes SUN 01:15
118 STALLAERT Joeri COC 01:16
119 THOMINET Camille AUB 01:16
120 LE CUNFF Kévin AUB 01:17
121 *IDJOUADIENE Pierre NRL 01:17
122 *VIEL Mattia ANS 01:18
123 FEILLU Romain AUB 01:19
124 MAISON Jérémy PCB 01:19
125 FREULER Jan-André AMO 01:20
126 *FERASSE Thibault NRL 01:20
127 *MONCASSIN Maxence AMO 01:22
128 *SALZMANN Jodok MPB 01:22
129 *RUMAC Josip ANS 01:22
130 DUMOULIN Samuel ALM 01:22
131 MAURELET Flavien AUB 01:23
132 PASQUALON Andrea WGG 01:23
133 *FEDRIGO Leonardo ANS 01:27
134 *EIKING Odd Christian WGG 01:27
135 JENSEN August ICA 01:28
136 CHEREL Mikaël ALM 01:28
137 KREDER Wesley WGG 01:31
138 MEISEN Marcel COC 01:31
139 *NIV Guy ICA 01:32
140 *WELTEN Bram PCB 01:36
141 *BARBIER Pierre NRL 01:37
142 *KOLB Stefan MPB 01:38
143 GOUAULT Pierre NRL 01:38
144 *SELLIER Simon TDE 01:42
145 *GAVARS Eriks-Toms AMO 01:44
146 LUKSEVICS Viesturs AMO 01:45
147 MALDONADO Anthony AUB 01:50
148 MASSON Christophe NRL 01:55
149 CELANO Danilo AMO 01:56
150 *NIKA Iltjan AMO 02:08
151 BARBIER Rudy ICA 02:21
152 SERGIS Kaspars AMO 04:04