Foto: Tour Colombia

Juan Sebastián Molano (UAE-Team Emirates) wygrał po finiszu z grupy trzeci etap Tour Colombia 2.1. Koszulkę lidera odzyskał Rigoberto Urán (EF Education First).

Trzeci etap kolumbijskiego wyścigu liczył niespełna 168 kilometrów i był rozgrywany na rundach wokół Llanogrande. Czterokrotnie kolarze musieli zmierzyć się z podjazdem Alto El Nano o długości 3900 metrów i średnim nachyleniu 5,5 %.

Jeszcze przed etapem okazało się, że wyścig opuścił Fernando Gaviria (UAE Team Emirates). Kolumbijczyk ma problem z drogami oddechowymi i musiał zrezygnować ze startu.

Na pierwszej górskiej premii najwięcej punktów zdobył Miguel Angel Lopez (Astana). Po kilku nieudanych atakach peleton puścił ucieczkę w składzie: Fabio Duarte (Medellin), William David Muñoz (Coldeportas Bicicletas Strongman), José Castro (GW – Shimano), Brayan Ramírez (Coldeportes Zenu), Steven Cuesta (Deprisa Team) i Marvin Angarita (reprezentacja Kolumbii).

Na każdym z punktowanych podjazdów mocno dzielił się peleton, który miał cały czas ponad dwie minuty straty do harcowników. W czołówce na górskich premiach brylował przede wszystkim Muñoz, a tempa nie wytrzymali Castro i Cuesta.

Na początku ostatniej premii peleton dogonił ucieczkę. Na samotną akcję zdecydował się wtedy Jorge Camilo Castiblanco (Team Illuminate), a po chwili dojechał do niego Kevin Rivera (Androni Giocattoli – Sidermec). Jednak atak tej dwójki został skasowany na zjeździe.

Kolejnym śmiałkiem okazał się Richard Carapaz (Movistar). Kolarz z Ekwadoru musiał uznać wyższość dużej grupy na 10 kilometrów przed metą. Mieliśmy jeszcze kilka prób, ale o zwycięstwie na etapie zadecydował finisz ze zredukowanego peletonu.

Najszybszy okazał się Juan Sebastián Molano (UAE-Team Emirates). Drugi był Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step), a trzeci Diego Ochoa (Manzana Postobon).

Koszulkę lidera odzyskał Rigoberto Urán (EF Education First).

Wyniki trzeciego etapu (TOP 10):

1 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 3:42:52
2 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
3 Diego Antonio Ochoa Camargo (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
4 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:00
5 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:00
6 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy 0:00:00
7 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
8 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:00:00
9 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:00:00
10 Edison Muñoz Lopez (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:00:00

Poprzedni artykułFernando Gaviria wycofał się z Tour Colombia
Następny artykułWyścig bez dopingu – kontrole antydopingowe w amatorskim peletonie!
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments