Foto: Tour Colombia

Nairo Quintana (Movistar) triumfował na ostatnim etapie, ale to Miguel Ángel López (Astana) zabiera do domu koszulkę zwycięzcy. Co do powiedzenia mieli bohaterowie Tour Colombia 2.1?

Mimo, że Nairo Quintana został przewrócony przez kibica na ostatnim odcinku kolumbijskiego wyścigu, nie przeszkodziło mu to w zwycięstwie. Po pięknym ataku na Alto de Palmas mógł cieszyć się z etapowego skalpu, choć na generalkę było to zdecydowanie za mało:

Zawsze ciężko wygrywać w Kolumbii, ale uwielbiam atmosferę i cały wyścig. Incydent z kibicem to taka kwintesencja naszego życia. Upadasz, aby po chwili podnieść się mocniejszy. To dla mnie wspaniały dzień i chcę podziękować kibicom, którzy tak licznie nas oklaskiwali podczas całej imprezy.

Trzecie miejsce na królewskim etapie zajął Miguel Ángel López, ale wystarczyło to zawodnikowi Astany do odniesienia zwycięstwa w klasyfikacji generalnej:

To był kolejny ciężki dzień i jestem ogromnie wdzięczny całemu zespołowi za to, że poświęcił dla mnie wszystkie siły. Rozegraliśmy wszystko tak jak chcieliśmy i rezultat końcowy bardzo nas zadowala. Bardzo się cieszę, że udało mi się zwyciężyć właśnie tutaj, w Kolumbii. Ten triumf jest dla mnie niezmiernie ważny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments