EF Education First - Drapac p/b Cannondale‏

Największe gwiazdy światowego peletonu rozpoczęły już przygotowania do sezonu 2019. Wśród nich jest Rigoberto Uran, który potwierdził start w Colombia Oro y Paz.

Zgodnie z informacjami napływającymi do Europy, wyścig w Ameryce Południowej, który od przyszłego sezonu będzie znany jako Tour de Colombia, przyjmie co najmniej kilka największych gwiazd światowego peletonu. Wcześniej swój udział potwierdzili m.in. Chris Froome i Alejandro Valverde. Dziś to samo zrobił lider ekipy EF Education First, Rigoberto Uran.

Pierwsza edycja wyścigu była kapitalnie zorganizowana. Kolumbijska federacja wykonała kapitalną robotę, którą ma zamiar kontynuować w tym roku. Dlatego też coraz więcej zespołów chce wystartować w naszej imprezie. Dla nas samych, rozpoczynanie sezonu w domu to zawsze coś bardzo przyjemnego. Oglądanie uśmiechniętych i dopingujących nas kibiców zawsze dodaje nam dużo dodatkowej motywacji

– powiedział Uran.

W sezonie 2018, zwycięzcą kolumbijskiego wyścigu został Egan Bernal, który o 8 sekund pokonał Nairo Quintanę i o 11 właśnie Rigoberto Urana. W imprezie udział wzięli też kolarze CCC Sprandi Polkowice.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments