fot. Israel Cycling Academy

Ostatnie miesiące są dla Clementa Cariseya bardzo niedane. Doświadczony Francuz najpierw został stażystą w Israel Cycling Academy, a teraz podpisał z drużyną pełnoprawny kontrakt.

Dla 26-letniego Francuza, który do tej pory był znany głównie ze swojej znakomitej jazdy w wyścigach amatorskich, końcówka tegorocznego sezonu była bardzo udana. Zawodnik, który nie miał wielu okazji do ścigania się w wyścigach UCI, m.in. zajął 15 miejsce w Tour of Hainan czy 18 w Schaal Sels. To pozwoliło mu dojść do porozumienia z zespołem Israel Cycling Academy w sprawie zawodowego kontraktu na sezon 2019.

Wiele wskazuje na to, że do kolejnego roku Francuz będzie się przygotowywał głównie pod górzyste wyścigi etapowe. Carisey jest bowiem przyzwoitym wspinaczem, który przy odpowiednim prowadzeniu będzie mógł walczyć o czołowe miejsca w wyścigach niższych kategorii.

Poprzedni artykułRigoberto Uran wystartuje w Colombia Oro y Paz
Następny artykułDrużyna Lotto-Soudal zostawiła Jamesa Shawa bez kontraktu
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments