Giro d'Italia

Christopher Froome rozpocznie sezon 2019 w Kolumbii. Czterokrotny triumfator Tour de France pojawi się na starcie Colombia Oro y Paz (kat. 2.1), 12 lutego.

W poprzednich latach Froome rozpoczynał zmagania w przeróżnych miejscach. Sezon 2018 otworzył w Hiszpanii, 2017 i 2016 – w Australii, zaś 2015 – w Omanie. Dlatego decyzja o wyborze kolumbijskiej imprezy nie może dziwić, tym bardziej, że organizatorzy po bardzo udanej, ubiegłorocznej edycji stawiają na mocne nazwiska.

Chcą bowiem ściągnąć do Kolumbii także aktualnego mistrza świata, Alejandro Valverde. Kolarz Movistaru nie ukrywa jednak, że bardzo zależy mu na występie w odbywającym się 16 lutego wyścigu w jego rodzinnej Murcji, gdzie mógłby godnie zaprezentować tęczową koszulkę przed rodzimymi kibicami. Ponieważ terminy imprez się pokrywają, start Hiszpana w Ameryce Południowej wydaje się mocno wątpliwy, choć organizatorzy są innego zdania.

Przyszłoroczna edycja Colombia Oro y Paz rozpocznie się 12, a zakończy 17 lutego. W 2018 roku wygrał Egan Bernal (Team Sky), wyprzedzając Nairo Quintanę (Movistar) i Rigoberto Urana (Education First).

Poprzedni artykułDamiano Cunego: „Ta pogoń za doskonałością jest irytująca”
Następny artykułPoczątek sezonu 2019 Petera Sagana niczym podróż dookoła świata
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments