fot. Lions Club Poznan 1990

Państwowa spółka, znani kolarze, a także mnóstwo kibiców kolarstwa i Polaków włączyło się w akcję zbiórki pieniędzy na rehabilitację byłego znakomitego polskiego kolarza – Ryszarda Szurkowskiego. Czterokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju w czerwcu br. uległ bardzo poważnemu wypadkowi podczas amatorskiego wyścigu w Kolonii.

Odzew na prośbę samego Ryszarda Szurkowskiego, jego żony i przyjaciół o pomoc w zebraniu pieniędzy na niezbędną rehabilitację neurologiczną w Kamieniu Pomorskim, jest ogromny. Jednymi z tych, którzy za pośrednictwem mediów społecznościowych włączyli się do akcji i zachęcają innych są były mistrz świata Michał Kwiatkowski oraz najlepsza polska kolarka górska Maja Włoszczowska.

Dramat Szurkowskiego nie jest również obojętny byłemu kilkukrotnemu zwycięzcy Tour de Pologne, a teraz komentatorowi polskiego Eurosportu – Dariuszowi Baranowskiemu.

W pomoc “Szurkowi”, jak popularnie nazywano Ryszarda Szurkowskiego, gdy się ścigał, włączyło się rownież państwo. Minister sportu i turystyki Witold Bańka poinformował za pośrednictwem Twittera, że w rehabilitacji pomoże Fundacja PKN Orlen.

Tymczasem “Przegląd Sportowy”, powołując się na rozmowę z żoną Ryszarda Szurkowskiego, panią Iwoną, donosi, że jej mąż robi postępy w ćwiczeniach. Ostatnio powiodły się trzy próby spionizowania z pomocą specjalnego pionizatora.

Wpłat można dokonywać na konto o numerze: 09 1240 1747 1111 0000 1845 5759, a w tytule przelewu należy wpisać: „Ryszard Szurkowski – rehabilitacja”.