Lotto-Soudal

Według belgijskiej gazety „Het Nieuwsblad”, Adam Hansen złożył podpis na nowym kontrakcie z drużyną Lotto-Soudal, choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia. Australijczyk ściga się obecnie w chińskiej „etapówce” Tour of Guangxi. 

Adam Hansen ściga się w drużynie Lotto-Soudal od 2011 roku, gdy funkcjonowała pod nazwą Omega Pharma Lotto. Od tej pory był jednym z najważniejszych wagonów sprinterskiego pociągu Andre Greipela.

Poza byciem rozprowadzającym, Hansen jest znany z bicia rekordu liczby ukończonych wielkich tourów z rzędu. Począwszy od Vuelta a España 2011 ukończył ich dwadzieścia. W sumie w swojej karierze wystartował w dwudziestu siedmiu, a nie ukończył tylko trzech.

Adam Hansen ma na koncie dwa etapy w wyścigach trzytygodniowych – w Giro d`Italia 2013 i hiszpańskiej Vuelcie 2014, i to właśnie zwycięstwo jest jak na razie jego ostatnim.

Jeśli prawdą jest to, o czym napisał zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany dziennik „Het Nieuwsblad”, to Hansenowi przyjdzie w przyszłym sezonie odnaleźć się w nieco przebudowanej ekipie Lotto-Soudal. Odchodzi z niej bowiem Greipel, a przychodzi inny sprinter – Caleb Ewan wraz z Adamem Blythem.

Załatwienie sprawy przedłużenia umowy z Hansenem miało być ostatnią rzeczą, jaką w drużynie Lotto-Soudal zrobił Pau De Geyter, który ustąpił ze stanowiska w kontrowersyjnej atmosferze nieco ponad tydzień temu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments