fot. Quick-Step Floors / Getty Sport

Fabio Jakobsen (Quick – Step Floors) wygrał po finiszu z peletonu trzeci etap chińskiego wyścigu. Holender został także nowym liderem imprezy.

W trzecim dniu Tour of Guangxi na kolarzy czekało ściganie na czterech rundach wokół Nanning. Łącznie do pokonania było ponad 125 kilometrów, w po drodze na kolarzy czekały dwa lotne finisze i dwie łatwe górskie premie.

Już po 10 kilometrach przed peletonem kręcili: Manuele Boaro (Bahrain – Merida), Nathan van Hooydonck (BMC Racing Team), Jasha Sütterlin (Movistar) i Owain Doull (Sky). Niestety dość szybko z ucieczki odpadł zawodnik Movistaru i w walce z peletonem została trójka.

Harcownicy uzyskali maksymalnie niespełna trzy minuty przewagi. Duża grupa kontrolowała sytuację, a odpowiedzialni za to byli przede wszystkim kolarze LottoNL – Jumbo, Sunweb i BORA – hansgrohe.

Ucieczka przeszła do historii na siedem kilometrów przed metą. Walkę sprinterskich pociągów wygrała ekipa Quick – Step Floors, a jej pracę skutecznie wykończył Fabio Jakobsen. To już 72. zwycięstwo w sezonie “Watahy” Patricka Lefevere’a!

Drugi był Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe), a trzeci Max Walscheid (Sunweb).

Wyniki trzeciego etapu:

1 JAKOBSEN Fabio Quick-Step Floors 40 35 2:43:54
2 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 15 20 ,,
3 WALSCHEID Max Team Sunweb 6 12 ,,
4 GROENEWEGEN Dylan Team LottoNL-Jumbo 9 ,,
5 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 7 ,,
6 MINALI Riccardo Astana Pro Team 5 ,,
7 WOUTERS Enzo Lotto Soudal 3 ,,
8 MEZGEC Luka Mitchelton-Scott 2 ,,
9 VENTURINI Clément AG2R La Mondiale 1 ,,
10 KLUGE Roger Mitchelton-Scott ,,
11 BIERMANS Jenthe Team Katusha – Alpecin ,,
12 HOULE Hugo Astana Pro Team ,,
13 MIRZA Yousif UAE-Team Emirates ,,
14 ARASHIRO Yukiya Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
15 BARBERO Carlos Movistar Team ,,
16 TROIA Oliviero UAE-Team Emirates ,,
17 NAESEN Lawrence Lotto Soudal ,,
18 MCLAY Daniel Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
19 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale ,,
20 FENG Chun Kai Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
21 BERNARD Julien Trek – Segafredo ,,
22 TRENTIN Matteo Mitchelton-Scott ,,
23 MULLEN Ryan Trek – Segafredo ,,
24 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe ,,
25 VAN DEN BERG Julius Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
26 POLANC Jan UAE-Team Emirates ,,
27 MAGNUSSON Kim Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
28 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data ,,
29 BERHANE Natnael Team Dimension Data ,,
30 DE VREESE Laurens Astana Pro Team ,,
31 BASSO Leonardo Team Sky ,,
32 STUYVEN Jasper Trek – Segafredo ,,
33 SEIGLE Romain Groupama – FDJ ,,
34 CHERNETSKI Sergei Astana Pro Team ,,
35 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team ,,
36 KRAGH ANDERSEN Søren Team Sunweb ,,
37 DUVAL Julien AG2R La Mondiale ,,
38 SIVAKOV Pavel Team Sky ,,
39 PERNSTEINER Hermann Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
40 DLAMINI Nic Team Dimension Data ,,
41 DILLIER Silvan AG2R La Mondiale ,,
42 ROELANDTS Jürgen BMC Racing Team ,,
43 ARCAS Jorge Movistar Team ,,
44 CAVAGNA Rémi Quick-Step Floors ,,
45 KUSS Sepp Team LottoNL-Jumbo ,,
46 MOSCON Gianni Team Sky ,,
47 FERNÁNDEZ Rubén Movistar Team ,,
48 QUINTANA Dayer Movistar Team ,,
49 MERTZ Rémy Lotto Soudal ,,
50 DOULL Owain Team Sky ,,
51 KUZNETSOV Vyacheslav Team Katusha – Alpecin ,,
52 DEVENYNS Dries Quick-Step Floors ,,
53 GRIVKO Andrey Astana Pro Team ,,
54 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo ,,
55 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott ,,
56 DUNBAR Eddie Team Sky ,,
57 GILBERT Philippe Quick-Step Floors ,,
58 KÜNG Stefan BMC Racing Team ,,
59 FRAME Alex Trek – Segafredo ,,
60 DOWSETT Alex Team Katusha – Alpecin ,,
61 VANMARCKE Sep Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
62 HALLER Marco Team Katusha – Alpecin ,,
63 ARMÉE Sander Lotto Soudal ,,
64 GROSSSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe ,,
65 EISEL Bernhard Team Dimension Data ,,
66 SCHACHMANN Maximilian Quick-Step Floors ,,
67 THOMSON Jay Robert Team Dimension Data ,,
68 GONÇALVES José Team Katusha – Alpecin ,,
69 WANG Meiyin Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
70 TUSVELD Martijn Team Sunweb ,,
71 SWIFT Ben UAE-Team Emirates ,,
72 BOARO Manuele Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
73 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale ,,
74 VAN HOECKE Gijs Team LottoNL-Jumbo ,,
75 VAN HOOYDONCK Nathan BMC Racing Team ,,
76 SÁNCHEZ Luis León Astana Pro Team ,,
77 DIBBEN Jonathan Team Sky ,,
78 VILLELLA Davide Astana Pro Team ,,
79 PARET-PEINTRE Aurélien AG2R La Mondiale ,,
80 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal ,,
81 MARTIN Tony Team Katusha – Alpecin ,,
82 DEBESAY Mekseb Team Dimension Data ,,
83 DOUGALL Nic Team Dimension Data ,,
84 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe ,,
85 VERONA Carlos Mitchelton-Scott ,,
86 KENNAUGH Peter BORA – hansgrohe ,,
87 ROOSEN Timo Team LottoNL-Jumbo ,,
88 VISCONTI Giovanni Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
89 RAST Grégory Trek – Segafredo ,,
90 VANHOUCKE Harm Lotto Soudal ,,
91 BAŠKA Erik BORA – hansgrohe ,,
92 POWLESS Neilson Team LottoNL-Jumbo ,,
93 MARTINELLI Davide Quick-Step Floors ,,
94 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates ,,
95 URÁN Rigoberto Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
96 CARTHY Hugh Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
97 PLANCKAERT Baptiste Team Katusha – Alpecin ,,
98 BETANCUR Carlos Movistar Team ,,
99 AGNOLI Valerio Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
100 HANSEN Adam Lotto Soudal ,,
101 ARMIRAIL Bruno Groupama – FDJ ,,
102 ANACONA Winner Movistar Team ,,
103 CLARKE Will Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
104 DANIEL Gregory Trek – Segafredo ,,
105 MEYER Cameron Mitchelton-Scott ,,
106 EENKHOORN Pascal Team LottoNL-Jumbo ,,
107 GESCHKE Simon Team Sunweb ,,
108 HOFSTEDE Lennard Team Sunweb ,,
109 LÓPEZ David Team Sky ,,
110 ARU Fabio UAE-Team Emirates ,,
111 SCHÄR Michael BMC Racing Team ,,
112 SCOTSON Miles BMC Racing Team ,,
113 DOMONT Axel AG2R La Mondiale ,,
114 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ ,,
115 KÄMNA Lennard Team Sunweb ,,
116 BONO Matteo UAE-Team Emirates ,,
117 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
118 BEWLEY Sam Mitchelton-Scott ,,
119 JANSEN Amund Grøndahl Team LottoNL-Jumbo 0:24
120 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe ,,
121 HAGA Chad Team Sunweb 1:07
122 LE GAC Olivier Groupama – FDJ ,,

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 3 ▲2 JAKOBSEN Fabio Quick-Step Floors 6 8:24:17
2 2 – ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 0:04
3 1 ▼2 GROENEWEGEN Dylan Team LottoNL-Jumbo 0:06
4 7 ▲3 WALSCHEID Max Team Sunweb 0:10
5 4 ▼1 DILLIER Silvan AG2R La Mondiale 0:12
6 5 ▼1 GRIVKO Andrey Astana Pro Team ,,
7 6 ▼1 CAVAGNA Rémi Quick-Step Floors ,,
8 8 – DOWSETT Alex Team Katusha – Alpecin 0:14
9 31 ▲22 DOULL Owain Team Sky 0:15
10 24 ▲14 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 0:17
11 9 ▼2 HALLER Marco Team Katusha – Alpecin ,,
12 52 ▲40 BOARO Manuele Bahrain Merida Pro Cycling Team 0:18
13 85 ▲72 VAN HOOYDONCK Nathan BMC Racing Team ,,
14 10 ▼4 THOMSON Jay Robert Team Dimension Data 0:19
15 15 – DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 0:20
16 12 ▼4 VENTURINI Clément AG2R La Mondiale ,,
17 13 ▼4 WOUTERS Enzo Lotto Soudal ,,
18 18 – MINALI Riccardo Astana Pro Team ,,
19 11 ▼8 TRENTIN Matteo Mitchelton-Scott ,,
20 17 ▼3 BIERMANS Jenthe Team Katusha – Alpecin ,,
21 16 ▼5 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data ,,
22 20 ▼2 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale ,,
23 14 ▼9 STUYVEN Jasper Trek – Segafredo ,,
24 22 ▼2 MCLAY Daniel Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
25 29 ▲4 MEZGEC Luka Mitchelton-Scott ,,
26 26 – BARBERO Carlos Movistar Team ,,
27 30 ▲3 ARASHIRO Yukiya Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
28 19 ▼9 ROELANDTS Jürgen BMC Racing Team ,,
29 23 ▼6 DUVAL Julien AG2R La Mondiale ,,
30 27 ▼3 BERHANE Natnael Team Dimension Data ,,
31 28 ▼3 BASSO Leonardo Team Sky ,,
32 33 ▲1 NAESEN Lawrence Lotto Soudal ,,
33 21 ▼12 KUZNETSOV Vyacheslav Team Katusha – Alpecin ,,
34 36 ▲2 FENG Chun Kai Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
35 37 ▲2 BERNARD Julien Trek – Segafredo ,,
36 35 ▼1 POLANC Jan UAE-Team Emirates ,,
37 39 ▲2 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe ,,
38 34 ▼4 DE VREESE Laurens Astana Pro Team ,,
39 25 ▼14 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo ,,
40 32 ▼8 MOSCON Gianni Team Sky ,,
41 40 ▼1 CHERNETSKI Sergei Astana Pro Team ,,
42 43 ▲1 SEIGLE Romain Groupama – FDJ ,,
43 41 ▼2 QUINTANA Dayer Movistar Team ,,
44 49 ▲5 KRAGH ANDERSEN Søren Team Sunweb ,,
45 57 ▲12 HOULE Hugo Astana Pro Team ,,
46 54 ▲8 SIVAKOV Pavel Team Sky ,,
47 50 ▲3 ARCAS Jorge Movistar Team ,,
48 44 ▼4 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott ,,
49 45 ▼4 KÜNG Stefan BMC Racing Team ,,
50 47 ▼3 DUNBAR Eddie Team Sky ,,
51 42 ▼9 SCHACHMANN Maximilian Quick-Step Floors ,,
52 46 ▼6 GROSSSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe ,,
53 55 ▲2 FERNÁNDEZ Rubén Movistar Team ,,
54 56 ▲2 PERNSTEINER Hermann Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
55 53 ▼2 GILBERT Philippe Quick-Step Floors ,,
56 70 ▲14 MAGNUSSON Kim Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
57 59 ▲2 DEVENYNS Dries Quick-Step Floors ,,
58 63 ▲5 DLAMINI Nic Team Dimension Data ,,
59 51 ▼8 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal ,,
60 48 ▼12 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates ,,
61 61 – ARMÉE Sander Lotto Soudal ,,
62 83 ▲21 MULLEN Ryan Trek – Segafredo ,,
63 38 ▼25 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
64 69 ▲5 MERTZ Rémy Lotto Soudal ,,
65 62 ▼3 GONÇALVES José Team Katusha – Alpecin ,,
66 60 ▼6 SÁNCHEZ Luis León Astana Pro Team ,,
67 58 ▼9 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe ,,
68 80 ▲12 KUSS Sepp Team LottoNL-Jumbo ,,
69 64 ▼5 SWIFT Ben UAE-Team Emirates ,,
70 73 ▲3 WANG Meiyin Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
71 75 ▲4 TUSVELD Martijn Team Sunweb ,,
72 72 – VILLELLA Davide Astana Pro Team ,,
73 68 ▼5 MARTIN Tony Team Katusha – Alpecin ,,
74 77 ▲3 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale ,,
75 74 ▼1 PARET-PEINTRE Aurélien AG2R La Mondiale ,,
76 67 ▼9 VISCONTI Giovanni Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
77 78 ▲1 VAN HOECKE Gijs Team LottoNL-Jumbo ,,
78 65 ▼13 CARTHY Hugh Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
79 76 ▼3 KENNAUGH Peter BORA – hansgrohe ,,
80 66 ▼14 DOMONT Axel AG2R La Mondiale ,,
81 79 ▼2 URÁN Rigoberto Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
82 71 ▼11 ARU Fabio UAE-Team Emirates ,,
83 84 ▲1 VERONA Carlos Mitchelton-Scott ,,
84 81 ▼3 AGNOLI Valerio Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
85 87 ▲2 ROOSEN Timo Team LottoNL-Jumbo ,,
86 82 ▼4 HANSEN Adam Lotto Soudal ,,
87 89 ▲2 ANACONA Winner Movistar Team ,,
88 94 ▲6 VANHOUCKE Harm Lotto Soudal ,,
89 92 ▲3 POWLESS Neilson Team LottoNL-Jumbo ,,
90 86 ▼4 GESCHKE Simon Team Sunweb ,,
91 88 ▼3 MEYER Cameron Mitchelton-Scott ,,
92 93 ▲1 MARTINELLI Davide Quick-Step Floors ,,
93 90 ▼3 BETANCUR Carlos Movistar Team ,,
94 100 ▲6 DEBESAY Mekseb Team Dimension Data ,,
95 95 – LÓPEZ David Team Sky ,,
96 96 – DANIEL Gregory Trek – Segafredo ,,
97 99 ▲2 HOFSTEDE Lennard Team Sunweb ,,
98 97 ▼1 SCOTSON Miles BMC Racing Team ,,
99 98 ▼1 BONO Matteo UAE-Team Emirates ,,
100 101 ▲1 SCHÄR Michael BMC Racing Team ,,
101 102 ▲1 KÄMNA Lennard Team Sunweb ,,
102 105 ▲3 KLUGE Roger Mitchelton-Scott 0:36
103 104 ▲1 RAST Grégory Trek – Segafredo ,,
104 106 ▲2 FRAME Alex Trek – Segafredo 0:39
105 107 ▲2 VAN DEN BERG Julius Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:40
106 108 ▲2 EISEL Bernhard Team Dimension Data ,,
107 91 ▼16 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 0:44
108 109 ▲1 BAŠKA Erik BORA – hansgrohe 0:46
109 110 ▲1 DOUGALL Nic Team Dimension Data 0:48
110 111 ▲1 PLANCKAERT Baptiste Team Katusha – Alpecin ,,
111 112 ▲1 TROIA Oliviero UAE-Team Emirates 0:49
112 113 ▲1 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ 1:01
113 116 ▲3 VANMARCKE Sep Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:18
114 117 ▲3 BEWLEY Sam Mitchelton-Scott 1:24
115 103 ▼12 HAGA Chad Team Sunweb 1:27
116 115 ▼1 JANSEN Amund Grøndahl Team LottoNL-Jumbo 1:30
117 118 ▲1 CLARKE Will Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:33
118 119 ▲1 MIRZA Yousif UAE-Team Emirates 1:59
119 120 ▲1 ARMIRAIL Bruno Groupama – FDJ 2:01
120 114 ▼6 LE GAC Olivier Groupama – FDJ 2:09
121 121 – EENKHOORN Pascal Team LottoNL-Jumbo 3:37
122 122 – DIBBEN Jonathan Team Sky 6:51