fot. UCI

Innsbruck powitał nas wczoraj wyśmienitą pogodą i ekscytującą rywalizacją żeńskich i męskich zawodowych drużyn, z optymizmem można zatem przejść do kolejnego punktu programu. Drugi dzień rozgrywania mistrzostw świata to tradycyjnie początek indywidualnej rywalizacji przeciwko tykającemu zegarowi, a na pierwszy ogień pójdą juniorki i orlicy.

Wyłączywszy elitę mężczyzn, rozpoczynające się w poniedziałek (24 września) zmagania w konkurencji jazdy indywidualnej na czas pozostałych kategorii wystartują z tego samego punktu – położonego na wschód od Innsbrucku Wattens. Organizatorzy przygotowali trzy różne warianty trasy, różniące się między sobą stopniem trudności i koniecznym do pokonania dystansem.

Zgodnie z realizowanym każdego roku harmonogramem, pierwsze z rampy startowej zjadą juniorki, które zmierzą się na najkrótszym z przygotowanych przez organizatorów odcinku liczącym niespełna 21 kilometrów. Wiodąca z Wattens do serca Innsbrucku pagórkowata trasa omija większe przeszkody orograficzne, których w Tyrolu nie brakuje, jednak umiejscowiony dokładnie na półmetku rywalizacji niewinny podjazd do Absam powinien znacząco wpłynąć na jej wyniki.

W rywalizacji juniorek za faworytkę uznawana jest Vittoria Guazzini (ITA), w obok niej o medale powinny powalczyć Hannah Ludwig (GER), Aigul Gareeva (RUS), Pfeiffer Georgi (GB) i Marta Jaskulska (POL).

Zarówno rywalizujący tego samego dnia zawodnicy kategorii U23, jak również rozgrywający swoje wyścigi we wtorek (25 września) juniorzy i elita kobiet zmierzą się na dokładnie tym samym, prawie 28-kilometrowym wariancie trasy, także prowadzącym z Wattens do Innsbrucka. Różnicą względem wyścigu juniorek będzie nie tylko dystans, ale także niewielki podjazd w pierwszej części rywalizacji.

Za faworyta uznawany jest Mikkel Bjerg (DEN), a obok Duńczyka wymieniane są takie nazwiska, jak Edoardo Affini (ITA), Brandon McNulty (USA), Lennard Kamna (GER) i Pascal Eenkhorn (NL).

Reprezentujący Polskę Filip Maciejuk również powinien zameldować się w czołowej dziesiątce.

Harmonogram (poniedziałek, 24 września):

10:15 Eurosport 1 – jazda indywidualna na czas juniorek
10:55 TVP Sport – jazda indywidualna na czas juniorek

14:45 Eurosport 1 – jazda indywidualna na czas orlików
15:25 TVP Sport – jazda indywidualna na czas orlików

Pełną zapowiedź mistrzostw świata Innsbruck 2018 można znaleźć > tutaj

Szczegółowy plan transmisji telewizyjnych można znaleźć > tutaj

Składy reprezentacji Polski dostępne są > tutaj i tutaj

Harmonogram mistrzostw dostępny jest > tutaj

Od wtorku, będziemy też przygotowywać dla Państwa materiały z samego centrum wydarzeń.