Rozemarijn Ammerlaan (Holandia) zdobyła złoty medal w jeździe indywidualnej na czas w kategorii juniorek na czempionacie w Austrii.

O pierwsze indywidualne medale mistrzostw świata walczyły juniorki na czasówce. Start w Hall-Wattens i po niespełna 21 kilometrach pagórkowatej jazdy finisz w Innsbrucku.

Bardzo długo na czele utrzymywała się Włoszka Camilla Alessio – 27’09”75. Choć niewielu się tego spodziewało, czas Włoszki okazał się być lepszy niż się wydawało, co pozwoliło jej utrzymywać prowadzenie przez wiele minut.

Wszystko zaczęło się jednak zmieniać, kiedy do walki wyruszyły faworytki. Jako pierwsza czas Alessio poprawiła Holenderka Rozemarijn Ammerlaan, która była lepsza o prawie 7 sekund. Niestety, choć nadzieje były bardzo duże, solidny, lecz nie znakomity występ zanotowała Marta Jaskulska, która po swoim przyjeździe na metę była siódma ze stratą 28 sekund do Ammerlaan.

Ostatecznie, dość nieoczekiwanie, wydawałoby się, że najmocniejsze zawodniczki nie zdołały powalczyć z liderkami. Tym samym Ammerlaan została pierwszą w sezonie 2018 mistrzynią świata na czas. Podium uzupełniły Alessio oraz Elynor Backstedt (Wielka Brytania). Marta Jaskulska zajęła dziewiąte miejsce.

Wyniki – tutaj

Poprzedni artykułRozpoczynamy walkę z czasem – zapowiedź 2. dnia mistrzostw świata Innsbruck 2018
Następny artykułInnsbruck 2018: Schultz zastąpi Porte’a