Getty Images / Caja Rural

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, iż Richie Porte, ze względu na dalsze problemy zdrowotne, zrezygnował ze startu w mistrzostwach świata. Jego miejsce w składzie Australii zajmie Nick Schultz.

Dla Porte’a sezon 2018 z pewnością nie jest udany. Dla Australijczyka udana była jedynie pierwsza część sezonu, w której udało mu się m.in. wygrać Tour de Suisse. Niestety, od upadku na dziewiątym etapie Tour de France, doświadczony zawodnik przypominał cień samego siebie, co spowodowało jego wycofanie z mistrzostw świata w Innsbrucku.

Głównym kandydatem do zastąpienia kolarza BMC był będący ostatnio w świetnej formie Michael Matthews. Bling mówił też sam, że bardzo liczy na start w Innsbrucku, a brak powołania będzie dla niego porażką.

Co ciekawe, selekcjoner Bradley McGee postanowił nie korzystać z kolarza Teamu Sunweb, ściągając do reprezentacji Nicka Schultza. Młody góral jeżdżący w Caja Rural z pewnością będzie bardzo zmotywowany, lecz nie jest powiedziane, że będzie prezentował równie wysoki poziom co wspomniany Bling.

Poprzedni artykułInnsbruck 2018: Rozemarijn Ammerlaan mistrzynią, Jaskulska wysoko!
Następny artykułJasper Philipsen zaatakuje World Tour?
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments