fot. WaowDeals

Drużyna WaowDeals, której sponsorem tytularnym od przyszłego sezonu będzie polska firma CCC, ogłosiła, że pozyskała czwartą kolarkę rankingu World Tour – Ashleigh Moolman-Pasio z RPA. 

Moolman-Pasio jest pierwszą kolarką z innej drużyny, która w przyszłym sezonie zasili skład kobiecego składu z licencją World Tour – CCC. Obecnie Południowoafrykanka ściga się w Cervelo-Bigla i odniosła w tym sezonie dwa zwycięstwa – w La Clasique Morbihan oraz w Grand Prix de Plumelec-Morbihan Dames. Była również druga w Giro Rosa oraz w Walońskiej Strzale.

Po czterech wspaniałych latach spędzonych w mojej obecnej drużynie, jestem gotowa zrobić kolejny krok. W związku z przekształceniem [WaowDeals] w CCC mam nadzieję rozwinąć się oraz oczywiście wygrywać więcej wyścigów. Podczas tego sezonu, odnotowałam kilka zaszczytnych lokat, ale chcę stawać na najwyższym stopniu podium częściej

– powiedziała Moolman-Pasio.

Przypomnijmy, że liderką drużyny CCC kobiet będzie Marianne Vos, a wraz z nią jej skład będą stanowiły cztery zawodniczki z obecnej ekipy WaowDeals: Inge van der Heijden, Jeanne Korevaar, Riejanne Markus, Pauliena Rooijakkers, Dani Rowe oraz Sabrina Stultiens.