fot. CCC Development Team

Chociaż informacji o zakończeniu działalności (przynajmniej czasowym) przez drużynę CCC Development Team można było się spodziewać, to dzisiaj młodzieżowe zaplecze „Pomarańczowych” oficjalnie potwierdziło tę informację za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Kryzys gospodarczy związany z epidemią koronawirusa spowodował, że firma CCC wycofała się ze sponsorowania kolarstwo. Pociągnęło to za sobą rozpad worldtourowej drużyny CCC Team, której licencję wykupiła drużyna Circus-Wanty Gobert, a teraz nadeszło oficjalne potwierdzenie informacji, że zespół CCC Development zawiesza dzialalność projektu.

Niestety wraz z końcem 2020 roku nasza wspólna przygoda z kolarstwem, dyscypliną, którą wszyscy mamy w sercach i która przez ostatnie lata była treścią naszego życia, dobiegła końca. 31 grudnia 2020 roku zakończyła się umowa sponsorska z firmą CCC i decyzją zarządu firmy nie została przedłużona na kolejny sezon. W ostatnim czasie podjęliśmy wiele działań mających na celu nawiązanie współpracy z innymi sponsorami. Niestety w obecnym, wyjątkowo trudnym dla całego świata czasie nie udało nam się znaleźć podmiotów, które gwarantowałyby utrzymanie naszej drużyny na dotychczasowym poziomie. Dlatego zdecydowaliśmy o zawieszeniu naszego projektu. Na jak długo? Czas pokaże. W tym miejscu chcieliśmy złożyć wyrazy wdzięczności oraz wielkie podziękowania dla naszego sponsora za wiele lat wsparcia, bez którego nie byłoby możliwe stworzenie unikatowego w skali Polski projektu kolarskiego

– napisano w poście zamieszczonym na Facebooku.
Jako największy sukces w 2020 roku drużyna „CCC Devo” postrzega zdobyty przez Stanisława Aniołkowskiego tytuł mistrza Polski. Popularny „Aniołek” dostał na kolejny sezon angaż w drużynie Bingoal -Wallonie Bruxelles. Jednak lista sukcesów kolarzy z Polkowic jest o wiele o dłuższa. Jak napisało kierownictwo ekipy, nie byłyby one możliwe, gdyby nie wsparcie wielu sponsorów i partnerów.

– Serdecznie dziękujemy także wszystkim, którzy na różnych polach wspierali nas przez ostatnie 20 lat. Tych osób, firm i instytucji jest zbyt wiele by wymienić każdego z osobna. Każdy, kto dołożył swoją cegiełkę do naszych wspólnych sukcesów jest dla nas bardzo ważny i każdemu z całego serca dziękujemy licząc na to, że w przyszłości będzie nam dane jeszcze nie raz wspólnie przeżywać kolarskie emocje

– dodano.

 

Pozostaje nam trzymać kciuki, aby projekt ten został jeszcze kiedyś reaktywowany. Marzyliśmy, aby mieć w Polsce drużynę rangi World Tour oraz jej siostrę, czyli młodzieżowe zaplecze, w którym rozwijać mogliby się młodzi i obiecujący kolarze. Nacieszyliśmy się tym niedługo, ale mamy nadzieję, że w przyszłości taki układ powróci.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments