fot. Astana Pro Team

Poznaliśmy ostateczną trasę 67. edycji wyścigu Vuelta a Andalucía – Ruta del Sol, który odbędzie się w dniach 17-21 lutego. Podczas pięciu etapów kolarze pokonają 819 kilometrów i przejadą przez sześć prowincji. 

Zmianą w stosunku do poprzednich edycji jest to, że tym razem Wyścig Dookoła Andaluzji nie odwiedzi ani Sewilli, ani Huelvy. Dyrektor generalny andaluzyjskiej “etapówki” Joaquin Cuevas ogłosił ostateczną trasę w środę – po tym, jak podpisał umowę z władzami Zahara del Sierra (Cadiz), gdzie usytuowano metę piątego i zarazem ostatniego etapu.

67. edycja Ruta del Sol rozpocznie się w miejscowości Vera (Almeria) i – jak określił do w wypowiedzi dla agencji EFE Cuevas – i będzie zawierał selektywną trasę, z etapami każdego typu – dla sprinterów, all-rounderów, specjalistów od górzystego terenu oraz prawdziwych górali. Królewski etap odbędzie się trzeciego dnia rywalizacji, kiedy to zawodnicy pokonają 191 kilometrów i sześć oznaczonych podjazdów. 

Joaquin Cuevas ma nadzieję, że będzie to wyjątkowa edycja, chociaż oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego związanymi z pandemią koronawirusa. – Jeszcze nie zakończyliśmy pracy nad protokołem sanitarnym. Musimy dopasować go do tysiąca dwustu osób, jakie są zaangażowane w wyścig Vuelta Ciclista  a Andalucia – powiedział dyrektor generalny wyścigu.

W 2020 roku wyścig w Andaluzji po raz drugi z rzędu wygrał Jakob Fuglsang (Astana).

Szczegóły trasy Ruta del Sol 2021: 

1.- Vera (Almería)-Pulpí (Almería): 140,4 Kilómetros

2.- Baza (Granada)-Alcalá la Real (Jaén): 183,2

3.- Beas (Jaén)-Villarrodrigo (Jaén): 191,1

4.- Iznájar (Córdoba)-Cúllar Vega (Granada): 153,8

5.- Mijas (Málaga)- Zahara de la Sierra (Cádiz): 151.

Poprzedni artykułChris Froome pokazał się w koszulce drużyny Israel Start-Up Nation
Następny artykułDrużyna CCC Development Team oficjalnie ogłosiła zawieszenie działalności
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments