fot. EF Education First-Drapac

26-letni Moreno Hofland podpisał dwuletni kontrakt z amerykańską drużyną EF Education First – Drapac. Holender ma ponownie odnaleźć instynkt killera zatracony w Lotto-Soudal oraz pomagać w wyścigach klasycznych. 

W palmares Moreno Hoflanda widnieje dotychczas trzynaście zwycięstw. Najbardziej prestiżowym jest etap w Paryż-Nicea 2014. Ponadto ma na koncie dwa etapy w Tour of Utah, etap w Tour de Yorkshire oraz trzy etapy i klasyfikację generalną w Tour of Hainan.

Nie mogę doczekać się ścigania w międzynarodowej drużynie. Lubię odkrywać siebie poprzez naukę – a nie ma lepszego sposobu na zdobywanie wiedzy niż poprzez różnorodność. W mojej obecnej drużynie jestem jedynym Holendrem, więc czasami czułem się nieco odizolowany. Myślę, że wspaniale będzie mieć obok siebie Duńczyków, Włochów, Hiszpanów, Kolumbijczyków, Australijczyków, Holendrów oraz oczywiście – Amerykanów.

[W Lotto-Soudal] spodziewałem się, że będę miał więcej okazji do jazdy dla siebie, ale ostatecznie skończyło się na tym, że przede wszystkim pomagałem kolegom. Tutaj chciałbym pracować dla Sebastiana Langevelda i Sepa Vanmarcke w klasykach, ale mam jednocześnie nadzieję, że ponownie otrzymam swoje szanse. Mam talent do sprintu, którego w ciągu ostatnich dwóch lat nie miałem okazji zaprezentować

– powiedział Moreno Hofland oficjalnej stronie internetowej EF Education First-Drapac.

Hofland pochodzi z kolarskiej rodziny. Na początku trenował pływanie, ale jego ojciec był kolarzem i to on zabrał go na pierwszy trening w klubie. Wówczas Moreno połknął przysłowiowego bakcyla i wyszedł z wody. Swoim synom nadał imiona dwóch kolarskich legend – Moreno i Fausto.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments