Zespół Jima Ochowicza zaczyna wyglądać coraz bardziej okazale. Dziś oficjalnie poinformowano o podpisaniu nowej umowy z Łukaszem Owsianem.

Owsian to jeden z zawodników ekipy prowadzonej przez Roberta Krajewskiego, który naprawdę zasłużył na angaż w World Tourowym CCC. 28-letni zawodnik w ostatnich sezonach był jednym z najjaśniejszych punktów zespołu, co zostało właśnie docenione.

W sezonie 2018 Owsian zdołał m.in. wygrać Szlakiem Grodów Piastowskich czy zdobyć brąz mistrzostw Polski. Jako bardzo dobry rezultat należy też zapisać drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Langkawi.

Jest nam niezmiernie miło powitać w naszej rodzinie Łukasza, który rozpocznie u nas swoją przygodę z cyklem World Tour. Wiemy, że dysponuje on dużym doświadczeniem wyścigowym, zdobytym choćby na Giro d’Italia. Dodatkowo Łukasz to zawodnik, który nieźle czuje się w średnich górach oraz lubi uciekać. Wierzymy, że jazda dla naszego zespołu pozwoli mu jeszcze bardziej się rozwinąć

– powiedział Jim Ochowicz.

Jestem podekscytowany, że przyjdzie mi jeździć w cyklu World Tour. Ostatnie 7 lat spędziłem w grupie CCC w drugiej dywizji, dlatego też chciałem spróbować czegoś nowego. Dodatkowo wiem, że będzie to polski zespół, co dodaje tylko smaczku. Chce nauczyć się jak najwięcej od kolarzy takich jak Greg van Avermaet. Wiem, że będę mógł się przy nim rozwinąć. Dodatkowo jestem kolarzem, który powinien przydać się zespołowi w każdym terenie, co tylko jeszcze bardziej mnie motywuje

– dodał Owsian.

Nowy kontrakt Polaka będzie obowiązywał do końca 2019 roku.