fot. Getty Images Sport

W wieku zaledwie 30 lat swoją karierę w roli zawodowego kolarza zdecydował się zakończyć Moreno Hofland.

Swoją przygodę z kolarstwem na wysokim poziomie Moreno Hofland rozpoczął w 2010 roku w barwach kontynentalnego zespołu Rabobank Continental Team. Po trzech latach ścigania w holenderskiej ekipie młodzieżowej, podpisał on przed sezonem 2013 swój pierwszy zawodowy kontrakt z drużyną Bianco Pro Cycling Team, która z czasem przekształciła się najpierw w ekipę Belkin, a następnie w 2015 roku w zespół LottoNL-Jumbo.

To właśnie w tamtym czasie Holender odnosił swoje największe sukcesy. W czasie swojej zawodowej kariery odniósł on 13 zwycięstw, z których najważniejszymi były: wygrany etap wyścigu Paryż-Nicea, triumf w klasyku Volta Limburg Classic oraz wygrana klasyfikacja generalna Tour of Hainan.

Pobyt Moreno Hoflanda w zespole LottoNL-Jumbo dobiegł końca pod koniec sezonu 2016. Kolejne dwa lata kolarz dysponujący niezłymi umiejętnościami sprinterskimi spędził w barwach drużyny Lotto Soudal. Wtedy też odniósł on w 2017 roku swój ostatni triumf w karierze podczas wyścigu Famenne Ardenne Classic.

Następnie Moreno Hofland przed sezonem 2019 podpisał kontrakt z zespołem EF Education First (obecnie EF Education-Nippo). Od tego czasu największym sukcesem tego zawodnika był srebrny medal krajowych mistrzostw w 2019 roku. Niestety w ostatnich dwóch sezonach Holender ścigał się bardzo mało. W samym 2021 roku brał on tylko udział w trzech wyścigach, których nie ukończył.

Miało to związek z przewlekłymi problemami zdrowotnymi Holendra związanymi z niedokrwieniem jelit. Niestety te bardzo poważne kłopoty zmusiły Moreno Hoflanda do podjęcia decyzji o zakończeniu zawodowej kariery w roli zawodnika.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments