Foto: Mario Stiehl

Phil Bauhaus (Bahrain Victorious) wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap i został liderem wyścigu w Chorwacji.

Siódma edycja CRO Race rozpoczęła się dzisiaj w Osijeku. Etap o długości aż 237 kilometrów kończył się w miejscowości Varaždin i był raczej dedykowany dla sprinterów.

Do wyścigu przystąpił dwie polskie ekipy: HRE Mazowsze Serce Polski (Adrian Banaszek, Marceli Bogusławski, Piotr Brożyna, Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Jakub Kaczmarek, Adam Stachowiak) i Voster ATS Team (Sylwester Janiszewski, Szymon Rekita, Paweł Franczak, Maciej Paterski, Mateusz Grabis, Paweł Cieślik oraz Damian Papierski).

W ucieczkę zabrało się dwóch Polaków: Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski) i Paweł Franczak (Voster ATS Team). Oprócz nich w czołówce kręcili Mattia Viel (Androni Giocattoli – Sidermec), Fran Miholjević (Cycling Team Friuli ASD) i Tim Oelke (P&S Metalltechnik).

Peleton kontrolował sytuację i na 50 kilometrów przed metą ucieczka miała niespełna trzy minuty przewagi. Wtedy na atak zdecydował się Marceli Bogusławski. Polak z HRE Mazowsze Serce Polski wygrał jedyną dziś górską premię i został liderem tej klasyfikacji . 33 kilometry przed metą do Marcelego dojechał Fran Miholjević.

Peleton doścignął prowadzącą dwójkę na 28 kilometrów przed metą. Po kilku kilometrach spokoju na akcję zdecydowało się dwóch kolarzy Euskaltel – Euskadi, a byli to Xabier Mikel Azparren i Luis Ángel Maté.

Peleton nie dał za wygraną i doścignął Hiszpanów na 6500 metrów przed metą. O wszystkim zadecydował finisz z dużej grupki.

Najlepiej na krętej końcówce zachował się Phil Bauhaus (Bahrain Victorious). Kolejne miejsca zajęli Olav Kooij (Jumbo-Visma) i Kristoffer Halvorsen (Uno-X Pro Cycling Team).

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments