fot. BORA-hansgrohe / bettiniphoto.net

Już jutro na starcie belgijskiego klasyka Eurométropole Tour pojawi się aż pięciu reprezentantów Polski. Oprócz Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia z ekipy INEOS Grenadiers, w rywalizacji wezmą udział, również: Maciej Bodnar, Szymon Sajnok i Kamil Małecki.

Rozpoczynająca się jutro 80. edycja wyścigu Eurométropole Tour będzie dla wielu kolarzy ostatnią okazją na sprawdzenie swojej dyspozycji przed niedzielnym monumentem Paryż-Roubaix. Tym bardziej kibice nad Wisłą, mogą z większą uwagą śledzić rywalizację w tej imprezie, ze względu na start aż pięciu naszych reprezentantów.

Oprócz wspomnianych wcześniej Michała Gołasia i Michała Kwiatkowskiego w tym samym wyścigu wystartuje, także Maciej Bodnar. Dla doświadczonego „Bodiego” będzie to jeden z ostatnich startów w barwach ekipy BORA – hansgrohe przed jego przejściem do zespołu Team TotalEnergies. Siedmiokrotny mistrz Polski w jeździe na czas najprawdopodobniej skupi się na wsparciu dla swojego lidera, którym w tym wyścigu będzie prezentujący się ostatnio w świetnej dyspozycji Jordi Meeus.

Podobną rolę pomocnika powinien pełnić, także Szymon Sajnok. W składzie zespołu Cofidis oprócz kolarza urodzonego w Kartuzach znalazł się, również Włoch Elia Viviani oraz Belg Piet Allegaert, który triumfował w ostatniej edycji wyścigu Eurométropole Tour w 2019 roku.

Ostatnim z Polaków, który pojawi się na liście startowej imprezy odbywającej się na terenie Belgii będzie Kamil Małecki. Powracający do pełni zdrowia zawodnik ekipy Lotto Soudal będzie pomagać liderom belgijskiego zespołu, którymi będą: Tosh van der Sande i mistrz świata z Valkenburga z 2012 roku Philippe Gilbert.

Poprzedni artykułGiro di Sicilia 2021: Molano wyprzedza Albanese na kresce
Następny artykułCRO Race 2021: Bauhaus otwiera rywalizację, widoczni Bogusławski i Franczak
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments