fot. BMC

22-letni Belg Nathan Van Hooydonck zostaje w drużynie, którą od przyszłego sezonu będą dowodzili Dariusz Miłek i Jim Ochowicz. Wciąż nie jest znana jej oficjalna nazwa. 

Van Hooydonck kolarsko wychował się na zapleczu BMC Racing Team, czyli w BMC Development Team. Na zawodowstwo przeszedł w połowie sezonu 2017 i pokazał talent do wyścigów klasycznych, w których kierunku się rozwija. W niedalekiej przyszłości ma również zadebiutować w wielkim tourze. W lutym tego roku zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Dubai Tour.

W tym momencie mojej kariery potrzebuję jak najwięcej pomagać swojemu liderowi. Jako kolarz “klasyczny” jeżdżę wiele wyścigów z Gregiem Van Avermaetem i wiem, że gdybym poszedł do innej drużyny, pracowałbym na rzecz kogoś innego. Rozumiemy się z Gregiem bardzo dobrze i jestem wobec niego lojalny, zatem nie wyobrażam sobie pracy dla kogoś innego.

Ponadto zawsze czuję się w tej ekipie doceniany. Dobrze układa się współpraca z moim trenerem Marco Pinottim – to bardzo profesjonalna drużyna i mogę się w niej rozwijać jako kolarz. Chciałbym zakończyć ten sezon na dobrym poziomie i w 2019 roku pomóc jak najwięcej. Jeśli natomiast pojawi się jakaś szansa na indywidualny sukces, to zgarnę ją obiema rękami

– powiedział Nathan Van Hooydonck.

Przypomnijmy, że liderem nowej/starej drużyny będzie mistrz olimpijski Greg Van Avermaet – specjalista od tzw. północnych klasyków. I wszystko wskazuje na to, że to właśnie tego typu imprezy będą głównym celem składu, którego sponsorem tytularnym będzie polska firma CCC.