fot. EF Education-First Drapac

33-letni Matti Breschel o przynajmniej rok przedłużył kontrakt z drużyną EF Education First – Drapac. Do jego głównych zadań będzie należała pomoc Sepowi Vanmarcke, ale umiejętności Duńczyka sięgają o wiele dalej. 

Przez cały sezon miałem nadzieję na odnowienie kontraktu i jestem szczęśliwy, że doszło to do skutku. Fantastycznie, że będę częścią drużyny w przyszłym roku. Nie mogę się doczekać klasyków. Pomaganie komuś takiemu jak Sep Vanmarcke ogromnie mnie inspiruje

– powiedział Breschel oficjalnej stronie internetowej drużyny EF Education First-Drapac.

W palmares Duńczyka znajduje się kilka znaczących osiągnięć – m.in. zwycięstwo etapowe w hiszpańskiej Vuelcie 2008, srebrny i brązowy medal mistrzostw świata (odpowiednio w 2010 i w 2008 roku), a także zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour de Luxembourg (2014).

W drużynie EF Education First, do której po raz pierwszy trafił w 2016 roku (z roczną przerwą na pobyt w Astanie), jest kapitanem i pełni bardzo ważną rolę w tzw. północnych klasykach. Ponadto potrafi powalczyć o coś dla siebie i rozprowadzać sprinterów.

Wspaniale jest mieć Mattiego ponownie w ekipie. Potrafi prezentować się solidnie w rozmaitych wyścigach. W klasykach znakomicie pomaga, a jeśli pozwala na to taktyka drużyny, potrafi również powalczyć o coś dla siebie. Sprawdza się znakomicie w roli kapitana – wie, w którym miejscu i kiedy należy się znaleźć, więc możemy zaufać mu, że wyprowadzi naszych zawodników na odpowiednie pozycje

– dodał Jonathan Vaughters, szef drużyny EF Education First-Drapac.

Ostatnim startem Mattiego Breschela był londyński klasyk Prudential RideLondon-Surrey Classic, a w najbliższą sobotę będzie można zobaczyć go w Kraju Basków podczas Clasica San Sebastian.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments