Niemiecki zawodnik zmarł na atak serca wywołany przez silną reakcję alergiczną po ugryzieniu przez owada.

Podobnie jak wielu zawodników z Niemiec, tak i Kappes rozpoczynał swoją karierę w kolarstwie torowym – został mistrzem świata juniorów w wyścigu punktowym w 1983 roku, a w dalszej karierze wielokrotnie startował w sześciodniówkach notując aż 24 sukcesy. 52-latek znakomicie radził sobie też na szosie – wygrał m.in. trzy etapy Tour de Suisse, jeden odcinek Giro d’Italia czy dwa etapy Paryż-Nicea, a także klasyki Omloop Het Volk i Paris-Camembert. Zakończył karierę w 2008 roku, a niedawno powrócił do sportu i został współorganizatorem jednego z kryteriów rozgrywanych po Tour de France.

Jestem zszokowany i zasmucony czytając tragiczną informację, że Andreas Kappes zmarł. Miał dopiero 52 lata, zawsze pełen klasy. Znałem Andreasa od amatorskich czasów, jak mieliśmy 18-19 lat. Był bardzo mocnym rywalem na sześciodniówkach. Spoczywaj w pokoju bracie

– napisał na Twitterze Johan Bruyneel.

W związku z tym wydarzeniem kolarze startujący w kryterium w Neuss będą nosili czarne opaski, a przed startem odbędzie się minuta ciszy, by upamiętnić zmarłego zawodnika.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments