Tomasz Jendrzejczyk - Fotografia

Utalentowany Polak podpisał kontrakt z młodzieżowym zespołem wspieranym przez LottoNL-Jumbo!

19-latek w zeszłym sezonie reprezentował ALKS Stal Grudziądz. W barwach drużyny z Kujawsko-Pomorskiego świetnie zaprezentował się w “domowym” wyścigu o Puchar Prezydenta Grudziądza (z kategorią 2.1 UCI!) – wygrał jeden etap i był szósty w “generalce”. Ponadto triumfował też na Słowacji, a rok wcześniej dwukrotnym mistrzem Polski juniorów w kolarstwie torowym. Silny i szybki zawodnik (jak można się spodziewać po “torowcu”) specjalizuje się w wyścigach klasycznych.

Dobrze czuję się na wietrze i krótkich, stromych górkach. Preferuję wyścigi klasyczne – ścigam się też na torze, ale nie jest to mój priorytet. Zawsze staram się jak najlepiej pracować dla zespołu, nie mam problemu z podporządkowaniem się liderowi. Jeśli dostanę szansę, to postaram się udowodnić swoją moc. Najważniejsze jest jednak dla mnie czynienie postępów

– mówi o sobie Albanowski.

Znakomite wyniki przyniosły transfer do mocnej ekipy młodzieżowej – De Jonge Renner. Drużyna jest “szkółką” LottoNL-Jumbo, holenderskiego zespołu WorldTour. Specjalizacja jest dość szeroka – od młodzików do elity, zarówno w kolarstwie szosowym jak i górskim. Pobyt w holenderskiej ekipie jest znakomitą okazją do trenowania na wietrznych trasach, brukach i krótkich podjazdach, a więc terenie, w którym Albanowski czuje się najlepiej. Życzymy więc powodzenia!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments