Fot. Mitchelton-Scott/Kristoff Ramon

Drużyna Mitchelton-Scott jedzie do Abu Zabi po to, aby Caleb Ewan wygrał etap, a Simon Yates zajął wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Pięcioetapowy Abu Dhabi Tour jest trzecim w sezonie wyścigiem rangi World Tour i rozpocznie się w środę 21 lutego.

Caleb Ewan w swoim sprinterskim pociągu będzie mógł liczyć na mistrza Słowenii Lukę Mezgeca, specjalistę od rozprowadzania Rogera Kluge oraz nowo pozyskanego z Quick-Step Floors Jacka Bauera.

Cieszę się, że wracam na Abu Dhabi Tour. Jedziemy w silnym składzie, w większości składającym się z tych kolarzy, którzy pomogli mi wygrać w Almerii [Clasica de Almeria]. Będzie świetnie, jeśli uda nam się kontynuować passę zwycięstw. Zwycięstwo w Hiszpanii dodało nam motywacji, zwłaszcza że większość z nas nie ścigała się razem od ubiegłorocznego Tour of Britain.

O zwycięstwo nie będzie jednak łatwo, ponieważ zanosi się na silną obsadę sprinterów, z którymi w lipcu zmierzę się w Tour de France. Dobrze zatem, że ponownie będę mógł z nimi rywalizować

– powiedział Caleb Ewan.

Zwycięzca klasyfikacji młodzieżowej w Tour de France 2017, Simon Yates, na dobre zabierze się do pracy w wyścigu Abu Dhabi Tour od czwartego etapu, czyli jazdy indywidualnej na czas. Odcinek piąty i zarazem ostatni zakończy się na podjeździe Jebel Hafeet, gdzie wyłoni się zwycięzca klasyfikacji generalnej. Tam będą go wspierać przede wszystkim weteran i mistrz Kanady w jeździe indywidualnej na czas, Svein Tuft oraz czeski góral, Roman Kreuziger.

Abu Dhabi będzie dla mnie dobrym sprawdzianem formy przed kolejnymi wyścigami w sezonie. “Czasówka” będzie ciekawa, ponieważ będzie moją pierwszą od La Vuelty 2017. Z kolei na finiszu na podjeździe na piątym etapie przejdę prawdziwy test formy

-powiedział Simon Yates.

Pełny skład drużyny Mitchelton-Scott na Abu Dhabi Tour 2018: Jack Bauer, Caleb Ewan, Roger Kluge, Roman Kreuziger, Luka Mezgec, Svein Tuft, Simon Yates.